2010 Rugsėjo 10

Seimas

I. Degutienė alkoholio Seimo restorane matyti nenori

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė penktadienį pareiške nepritarianti kai kurių parlamentarų vėl keliamoms iniciatyvoms į Seime esančias maitinimo įstaigas grąžinti prekybą alkoholiu.

“Nepritariu tokiai iniciatyvai ir nesuprantu, kodėl tokios mintys vėl eskaluojamos”, – pareiškė parlamento vadovė.

Anot I.Degutienės, patys parlamentarai ypač dažnai skundžiasi, kad žiniasklaida rašo ne apie politines idėjas ir politinį darbą, o apie antraeilius dalykus. “Todėl tikrai nepritarsiu, kad tokios iniciatyvos dar labiau nukreiptų dėmesį nuo Seimo nario pareigų, jo darbų ir normalios politikos”, – pranešime spaudai cituojama I.Degutienė.

Parlamento vadovė siūlymą panaikinti draudimą Seimo restorane ir kavinėje prekiauti alkoholiu išgirdo ketvirtadienį per susitikimą su Seimo frakcijų seniūnais ir komitetų pirmininkais.

Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Algis Čaplikas bei Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas liberalas Kęstutis Glaveckas paprašė I.Degutienės grąžinti į Seimo restoraną alkoholį.

“Kodėl iš Seimo narių reikia daryti buitinius alkoholikus, kurie geria kabinetuose ir turi slapstytis norėdami pasikviesti svečią? Absurdiška situacija. Aš nekalbu apie gėrimą darbo metu”, – savo siūlymą ketvirtadienį BNS motyvavo A.Čaplikas.

Anot jo, dabar parlamentarai gali išeiti iš parlamento rūmų ir netoliese esančiose kavinėse išgerti bokalą alaus ar taurę vyno.

“Tai ko čia bijoti Seime turėti alkoholio? (…) O gal uždrauskime tada prekybą alkoholiu prie Seimo – šimto metrų, kilometro spinduliu. Ko mes čia bijome, jeigu Seimo restorane būtų galima prekiauti alkoholiu?” – stebėjosi liberalcentristas.

Anot jo, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas pasielgė kvailai uždrausdamas Seimo rūmuose prekiauti alkoholiu.

Tai ne pirmas bandymas panaikinti draudimą parlamento rūmuose parduoti svaigiuosius gėrimus. Baigiantis Seimo pavasario sesijai parlamento valdyba svarstė tokį prašymą. Tuomet kreiptasi į frakcijas, kad jos raštu pateiktų savo poziciją šiuo klausimu, bet esą nė vieno rašto taip ir nesulaukta.

Parduoti alkoholinius gėrimus Seime uždrausta nuo 2008 metų lapkričio. Tuomet parlamento valdyba vieningai pritarė tokiam A.Valinsko siūlymui.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...