2010 Rugpjūčio 10

Jaunuoliai:

Į būtinuosius karinius mokymus – iš patriotizmo

veidas.lt

Į būtinuosius karinius mokymus ateina vis jaunesni ir labiau motyvuoti jaunuoliai, teigia Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos.

Pastebima, kad su kiekviena nauja laida naujokų amžiaus vidurkis vis jaunėja. Pavyzdžiui, 64 proc. šiuo metu antrąjį mokymų etapą pradėjusios trečiosios laidos dalyvių – 18-22 metų jaunuoliai. Naujokų motyvacija aukšta, po mokymų apie 90 proc. norėtų siekti karjeros kariuomenėje.

Šių metų birželį tarnybą Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje pradėję trečiosios laidos naujokai teigė, kad į mokymus juos atvedė patriotizmo jausmas ir noras išbandyti save kariuomenėje. Taip pareiškė 74 proc. apklausos dalyvių.

Paklausti, kuo užsiimtų, jeigu nebūtų priimti į profesinę karo tarnybą, pusė apklausiamųjų paminėjo, jog planuotų dirbti arba kreiptųsi į Darbo biržą. Penktadalis jaunuolių nurodė, kad ketintų tęsti mokslus ar studijas. Apie penktadalis bandytų išvykti uždarbiauti į užsienį.

Šią savaitę 32 iš 50 trečiosios mokymų laidos karių pradėjo antrąjį mokymų etapą, kurį baigus geriausiems bus pasiūlyta sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis. 18 šios mokymų laidos karių antrajame keturių savaičių etape nebedalyvaus: jiems užskaityta privalomoji pradinė karo tarnyba ir jie į kariuomenės mobilizacinį rezervą.

Liepos pabaigoje būtinuosius karinius mokymus pradėjo ketvirtoji laida. Per 13 savaičių dar 50 jaunuolių atliks karo prievolę, o geriausiai mokymus baigusiems bus pasiūlyta tapti profesinės karo tarnybos kariais.

Penktoji šių metų būtinųjų karinių mokymų laida, planuojama, tarnybą Mokomajame pulke pradės rugsėjo viduryje.

Į būtinuosius karinius mokymus savanoriškumo pagrindais šaukiami 18-35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos ar kitais būdais neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo. Kariai, atlikę mokymus ir nepasirašę profesinės karo tarnybos sutarties, įrašomi į kariuomenės mobilizacinį rezervą.

Nuo 2009 metų lapkričio organizuojamus karinius mokymus sėkmingai yra baigę 200 karių, iš jų apie 56 proc. tarnauja Lietuvos kariuomenėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...