2011 Birželio 30

H. Clinton vizitas yra neeilinės svarbos – premjeras

veidas.lt

Scanpix

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorės Hillary Clinton (Hilari Klinton) vizitas yra neeilinės svarbos Lietuvai, ketvirtadienį sakė premjeras Andrius Kubilius.

Interviu Žinių radijui Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad JAV vykdyta okupacijos nepripažinimo politika padėjo Lietuvai atgauti laisvę.

“Galime prisiminti, kad prieš 20 metų mes laisvę atgavome dėka JAV labai stiprios paramos, labai nuoseklios okupacijos nepripažinimo politikos. JAV parama per visus mūsų 21-erius nepriklausomybės metus – mūsų siekiams tapti ir NATO nariais, ir ES nariais, ir kurti mūsų saugumą, ir plėtoti mūsų ekonominius ryšius, energetinę nepriklausomybę – šie ryšiai išlieka labai svarbūs ir, be abejo, pokalbis su valstybės sekretore H. Clinton šiuo požiūriu yra tikrai neeilinės svarbos”, – apie būsimą susitikimą su į Lietuvą atvykstančia H. Clinton Žinių radijui ketvirtadienį kalbėjo A. Kubilius.

Jo teigimu, kiekviena galimybė susitinkant su aukščiausiais JAV vadovais mums yra labai svarbi, nes “JAV buvo, yra ir bus labai svarbi Lietuvos ir Baltijos šalių partnerė”.

H. Clinton Vilniuje dalyvaus Demokratijų bendrijos renginiuose, kurių organizavimą Lietuvoje A. Kubilius vadina simboliniu.

“Lietuva šiuo atžvilgiu iš tikrųjų turi labai daug svarbios patirties: kaip užaugti, kaip subręsti, kaip tapti ir Europos Sąjungos, ir NATO nare, kaip sukurti rinkos ekonomiką, kaip garantuoti pagrindines žmogaus teises, demokratines laisves. Šis įvykis yra labai svarbus ir šia simboline prasme, ir be abejo labai svarbus todėl, kad pasaulyje pastaruoju metu matome vėlgi naują bangą, prasidėjusią kad ir toje pačioje Šiaurės Afrikoje, kai ankstesnių ilgalaikių autoritarinių režimų iškankinti žmonės vis drąsiau renkasi demokratijos perspektyvą”, – dėstė premjeras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. USA aferistų demokratija USA aferistų demokratija rašo:

    http://www.youtube.com/watch?v=L6sYB5d1Bu4&feature=channel_video_title – H.Klinton prašo milijardų informaciniam karui – t.y. propagandai ir mulkinimo struktūroms kurti užsienyje, t.sk. ir Lietuvoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...