2011 Gegužės 31

Gyventojų mažėjimas turės įtakos valstybės vystymuisi

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad mažėjantis šalies gyventojų skaičius turės įtakos šalies ekonomikos vystymuisi ir valstybės išlikimui. Anot jos, tai vers būsimas vyriausybes galvoti, kaip spręsti šią problemą.

“Nėra maloni statistika, rodanti tą tendenciją, kurią nujautėme visi, bet turbūt nedrįsome labai garsiai sau formuluoti. Skaičiai blogąja prasme įspūdingi ir visoms vyriausybėms – ir buvusioms, ir ateinančioms reikės prisiimti didžiulę atsakomybės naštą ir mėginti spręsti šią problemą, nes ji tikrai praktiškai darys įtaką tiek mūsų ekonomikos vystymuisi, tiek valstybės gyvybiškumui ir mūsų išlikimo klausimui”, – interviu Žinių radijui antradienį sakė D. Grybauskaitė.

“Nesame didelė tauta, nors Europoje nesame pati mažiausia, bet ta kritinė masė, kai sumažėja ir darbo jėgos kiekis, ir intelektualinis valstybės ir tautos potencialas, be abejo, labai skaudžiai gali atsiliepti mūsų vystymosi perspektyvai ir raidai. Taigi, priežasčių yra daug, ne vien ekonominės, taip pat bendra politinė atmosfera, ir nevyriausybinių organizacijų brandumas, ir demokratijos kokybė, viskas yra priežasčių kamuolyje, į visas jas reikės reaguoti”, – kalbėjo šalies vadovė.

Preliminariais Statistikos departamento duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos gyventojų sumažėjo daugiau nei 400 tūkstančių. Šiemet vykęs gyventojų surašymas parodė, kad kovo 1 dieną Lietuvoje gyveno 3 mln. 53,8 tūkst. žmonių. Prieš 10 metų šalyje buvo 3,48 mln. gyventojų.

Visuotinis gyventojų ir būstų surašymas vyko kovo-gegužės mėnesiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...