2011 Sausio 25

Sunkmetis

Gyventojai labiausiai bijo kainų didėjimo

veidas.lt

Ekonominės padėties gerėjimo nejaučiantys Lietuvos gyventojai šiemet vis dar linkę labiau nerimauti, nei tikėtis, kad reikalai pakryps į gera. Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos apklausos paaiškėjo, kad šiuo metu šalies gyventojai labiausiai nerimauja dėl kylančių kainų ir didėjančio skurdo (tiek visoje valstybėje, tiek asmeniškai pačių apklaustųjų).

Pasak SEB banko vyriausiosios analitikės Vilijos Tauraitės, šis gyventojų nerimas yra pagrįstas ir rodo realų ekonominės padėties suvokimą. “Deja, žmonių nerimo veiksniai šiemet išliks neigiami. Didėjant infliaciniam spaudimui pirmoje metų pusėje brangs maistas ir energijos ištekliai. Skurdo baimę labiausiai turėtų jausti bene sunkiausiai besiverčiantys pensininkai, kuriems pensijos nebus didinamos, o išlaidos pirmojo būtinumo prekėms toliau didės”, – sako analitikė. Tačiau, pasak V.Tauraitės, yra ir gerai nuteikiančių žinių – mažės nedarbas, kils atlyginimai, įsitvirtins ekonomikos atsigavimas.

Mykolo Romerio universiteto lektoriaus psichologo Timo Petraičio teigimu, sunkmetis užaštrino dalykus, kurie gerovės sąlygomis nematomi, tačiau jau pastebima, kad atėjo apsipratimo metas: nors nerimo priežastys išlieka, žmonės gyvena ramiau. “Neretai nerimą sustiprina fantazijos apie ateitį, todėl nusiraminti padeda pastangos išgyventi dabarties momentą, t.y. rūpintis savo poreikiais čia ir dabar. Įžvelgčiau ir teigiamą patirto nerimo pusę. Žmonės turėjo progą pasitikrinti savo realybės vertinimą, todėl neabejotinai į gyvenimą ateityje žiūrės realiau”, – mano psichologas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...