2010 Kovo 15

Gydytojų emigracija

Gydytojai plėšosi tarp Lietuvos ir užsienio

veidas.lt

Lietuvos gydytojai atrado naują būdą prisidurti prie algos. Anksčiau jie dėl didesnio atlygio tiesiog emigruodavo į Vakarų Europos šalis ar JAV, o dabar dirba ir tėvynėje, ir užsienyje. Kai kurie nuolat migruoja tarp dviejų šalių, kiti sudaro laikinus kontraktus su užsienio klinikomis, kuriam laikui sustabdydami savo darbą Lietuvoje.

Gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas teigia, kad tokių dviejose šalyse dirbančių gydytojų Lietuvoje jau keli šimtai. Aukštos kvalifikacijos anesteziologai ir rentgenologai dažniausiai dirba Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, o terapeutai ir chirurgai paklausesni Olandijoje bei Danijoje.

Daugėja ir visam laikui išvažiuojančių gydytojų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusiais metais jų padaugėjo daugiau kaip trečdaliu. Tiesa, pagal emigruojančių gydytojų skaičių mes nesame lyderiai – iš Latvijos pernai jų išvažiavo kone du kartus daugiau. Pastebima tendencija, kad lietuviai paprastai važiuoja dirbti į anglakalbes šalis, o kaimynai latviai gydo vokiškai kalbančius ligonius.

Į Lietuvą taip pat jau atvažiuoja dirbti vienas kitas užsienietis – dažniausiai iš Baltarusijos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...