2011 Birželio 13

Gydys prie taboro sulaikytus narkomanus

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto valdžia su socialiniais partneriais imasi iniciatyvos gydyti prie taboro sulaikytus nuo narkotikų priklausomus asmenis.

Toks sprendimas priimtas per pirmadienį vykusį pasitarimą dėl Vilniaus miesto romų taboro Kirtimuose.

Susitikime buvo aptarta esama situacija Vilniaus romų tabore, priklausomybės ligomis sergančių asmenų, sulaikomų prie romų taboro ir sutinkančių gydytis, gydymo galimybės, taip pat galimybės jiems suteikti psichologinės reabilitacijos ir reintegracijos paslaugas.

Taboro problemas, anot mero pavaduotojo Jono Pinskaus, gali išspręsti tik integruoti visų susijusių institucijų – policijos, savivaldybės, socialinių darbuotojų, sveikatos ar reabilitacijos įstaigų, Migracijos tarnybos, Saugumo, Tautinių mažumų departamentų – bendri veiksmai.

“Išmušti iš romų taboro narkotikų verslą – tai visų sąmoningų Vilniaus piliečių siekis. Todėl reikia sutelkti visų įtakingiausių institucijų jėgas ir pagaliau išspręsti šią problemą – panaikinti taborą iš esmės, kaip narkotikų platinimo reiškinį, kaip mūsų miesto piktžaizdę”, – sostinės savivaldybės pranešime cituojamas vicemeras J. Pinskus.

Sostinės valdžia nutarė pavesti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui parengti keturšalės sutarties tarp Vilniaus miesto savivaldybės, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Policijos departamento ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento projektą dėl asmenų, sulaikomų prie romų taboro ir sutinkančių gydytis, gydymo ir tolesnės reabilitacijos. Į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbo grupę įtrauktas Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...