2012 Gegužės 12

Gruzijos gamtos grožis – fotografo M. Siruso nuotraukų parodoje

veidas.lt


Užburiantys kalnų, žaliuojančių miškų masyvų ir laukų, šimtmečius menančių istorinių gruzinų architektūros paminklų vaizdai – tai tik maža dalis fotografo Martyno Siruso nuotraukų, kurias nuo šios savaitės gali pamatyti Vilniuje vykstančios parodos „Borjomi Odisėja: Žemės kelionė Gruzijoje“ lankytojai.
Praėjusių metų pavasarį fotografas keliautojas M. Sirusas dvi savaites pažino Gruziją, o dabar dalinasi įspūdingiausiais kelionės vaizdais bei akimirkomis, kuriuos pavyko užfiksuoti nuotraukose.
„Gruzija yra natūralaus grožio šalis, kurioje yra visko, ko gali trokšti įspūdingų vaizdų ištroškę žmonės: žalumoje paskendusių kalnų ir slėnių, krištolo tyrumo upių ir ežerų, jūros pakrančių ir nuostabių istorinių statinių. Norėtume, kad kuo daugiau lietuvių susipažintu su kerinčiu Gruzijos grožiu, todėl nusprendėme organizuoti būtent lietuvių fotografo užfiksuotų Gruzijos vaizdų parodą Lietuvoje“, – sako Lietuvoje įsikūrusios „Borjomi“ atstovybės generalinis direktorius Irakli Bokuchava.
M. Sirusas teigia, kad Gruzija yra tikras perlas ne tik keliautojams, bet ir efektingų kadrų ieškantiems fotografams. Jų kelionės metu M. Sirusas padarė kelis tūkstančius. Parodos „Borjomi Odisėja: Žemės kelionė Gruzijoje“ ekspozicija talpina 20 atrinktų nuotraukų, geriausiai atspindinčių skirtingus Gruzijos kraštovaizdžio ir gruzinų gyvenimo aspektus.
„Viskas šioje šalyje dvelkia autentika ir natūralumu. Nuoširdžios gruzinų šypsenos ir svetingumas užsieniečiams, ypatingai lietuviams, yra neatsiejama šios šalies dalis. Tikiuosi, kad mano darbai padės lietuviams dar labiau pažinti jiems artimą ir draugišką Gruziją“, – sako M. Sirusas.
M. Siruso darbų parodą galima pamatyti Vilniuje įsikūrusiame prekybos centre „Europa“. Nuotraukos bus eksponuojamos iki birželio vidurio.
Vėliau paroda bus perkelta į kitus didžiausius Lietuvos miestus − Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį.
M. Siruso kelionė Gruzijoje buvo gruziniško natūralaus mineralinio vandens „Borjomi“ iniciatyva įgyvendinto aktyvaus laisvalaikio projekto „Borjomi Odisėja“ dalis. „Borjomi Odisėją“ sudarė keturios kelionės, pavadintos pagal gamtos stichijas – Žemę, Vandenį, Orą ir Ugnį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...