2010 Lapkričio 05

Šnipai

Gruzija paskelbė išardžiusi Rusijos šnipų tinklą

veidas.lt

Gruzija išardė didelį Maskvos šnipų tinklą ir suėmė 13 įtariamųjų, tarp kurių – keturi Rusijos piliečiai, esą rinkę jautrią karinę informaciją, penktadienį pranešė Gruzijos VRM.

Ministerijos atstovas Šota Utiašvilis sakė, kad įtariamieji, tarp kurių esama Gruzijos kariškių, teikė slaptą informaciją Rusijos gynybos ministerijos Generalinio štabo vyriausiajai žvalgybos valdybai (GRU).

“Tai milžiniškas pasiekimas, užtikrinant Gruzijos karinių duomenų saugumą, taip pat smarkus smūgis GRU”, – Š.Utiašvilis sakė naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad į šį šnipų tinklą sugebėjo infiltruotis Gruzijos kontržvalgybos agentai.

Gruzijos VRM nurodė, kad tarp 13 sulaikytųjų, keturi yra Rusijos piliečiai.

Gruzijos VRM duomenimis, tai Armenas Gevorkianas – bendrovės “Seibolt” filialo Gruzijoje generalinis direktorius, Rubenas Šikojanas – “Seibolt” filialo Gruzijoje generalinio direktoriaus pavaduotojas, Petrė Devrišadzė – verslininkas, taip pat Jurijus Skrylnikovas, kurį Gruzijos VRM vadina RF vyriausiosios žvalgybos valdybos ryšininku.

Kaip patikslino penktadienį spaudos konferencijoje Gruzijos VRM kontržvalgybos departamento vadovo pavaduotojas Otaras Ordžonikidzė, 13 žmonių sulaikyti pagal kaltinimą “šnipinėjimu ir priklausymu užsienio valstybės žvalgybai”.

VRM atstovas pažymėjo, kad sulaikymo operacijos sėkmę sąlygojo 2006 metais priimtas Gruzijos vadovybės sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės asmenis, susijusius su užsienio specialiosiomis tarnybomis, kurie savo noru ateis į VRM ir prisipažins nusikaltę.

Kaip pranešė O.Ordžonikidzė, į VRČ dėl prisipažinimo kreipėsi iš karto keli asmenys, kurie perdavė vertingos informacijos.

“Išnagrinėjus šią informaciją, buvo suplanuota ši operacija”, – pareiškė kontržvalgybininkas.

Gruzijos VRM tinklalapyje paskelbtame oficialiame pranešime nurodoma, kad buvo sulaikytas Bakuras Kiguradzė, Viačeslavas Plužnikovas, Gabrielas Ustališvilis, Davidzė Meschidzė, Bela Kakabadzė, Goča Diasamidzė, Tarielas Abašidzė, Ruslanas Galogrė, Rduardas Abdulajevas, Armenas Gevrokianas, Rubenas Šikojanas, Petrė Devrišadzė ir Jurijus Skrylnikovas.

Anksčiau žiniasklaidoje buvo pranešama, kad Gruzijos teisėsaugos institucijos areštavo 20 žmonių, kurie įtariami šnipinėjimo Rusijai veikla, ir kad visi jie Gruzijos piliečiai.

A.Gevorkiano ir R.Šikojano advokatė Nana Culadzė anksčiau sakė, kad jos ginamieji buvo sulaikyti spalio 17 dieną. Advokatė pranešė žurnalistams, kad visiems sulaikytiesiems teismas jau paskyrė dviejų mėnesių kardomąjį kalinimą, o tyrimas visiškai įslaptintas.

“Aš nežinau tikslaus sulaikytųjų skaičiaus. Mano ginamieji yra etniniai armėnai. Jie – Gruzijos piliečiai. Iki sulaikymo jie dirbo vienoje bendrovėje, kuri tikrina krovinius. Gevorkianas buvos šios bendrovės direktorius, o Šikojanas – jo pavaduotojas”, – sakė N.Culadzė.

P.Devrišvilis, žiniasklaidos duomenimis, kelerius metus dirbo Adžarijos vadovo Aslano Abašidzės apsaugos tarnyboje.

Televizijos kompanija “Rustavi 2″ žada parodyti dokumentinį filmą “Enveris” apie šnipinėjimo tinklo Gruzijoje demaskavimą.

“Spalio 15 dieną Gruzijos teisėsaugos institucijos sulaikė 18 šnipų. Kas įvyko iš tikrųjų?” – sakoma televizijos kanalo reklamoje.

Gruzija ir Rusija trumpai kariavo 2008 metų rugsėjį, kai Maskva pasiuntė savo pajėgas, reaguodama į Tbilisio mėginimą jėga susigrąžinti Rusijos remiamą separatistinę Pietų Osetiją.

Prieš šį karą įtampa tarp abiejų kaimyninių šalių nuolat didėjo, o 2006 metais Gruzija suėmė keturis šnipinėjimu įtartus Rusijos kariškius. Tačiau pastarieji vėliau buvo paleisti ir grąžinti Rusijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...