2010 Lapkričio 18

Karinės pajėgos

Gruodį sulauksime pirmojo priešmininio laivo

veidas.lt

Klaipėdą gruodžio pabaigoje pasieks pirmasis iš dviejų Jungtinės Karalystės priešmininių laivų, kurie sukėlė didelė atgarsį dėl jų kainos – 190 mln. litų.

“Laivas turėtų parplaukti gruodžio antroje pusėje. Tikslią dieną kol kas sunku pasakyti, tai priklausys ir nuo sąlygų jūroje”, – BNS sakė Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininkas Antanas Brencius.

Pasak jo, šiuo metu laivas atlikinėja bandymus. Laive tarnausianti 20 jūreivių įgula Jungtinėje Karalystėje su jo sistemomis susipažįsta nuo birželio mėnesio.

Karininko teigimu, prieš perduodant lietuviams laivas buvo visiškai atnaujintas: “Atnaujinti varikliai, minų paieškos ir nukenksminimo sistema, yra naujas sonaras”.

Vardas laivui bus suteiktas tik maždaug po mėnesio nuo jo atvykimo į Klaipėdą, šiuo metu jis vadinamas pagal borto numerį – M53.

2011 metų vasarį Lietuvą pasieks ir antrasis iš įsigytų dviejų “Hunt” klasės laivų – M54.

2008 metų pabaigoje buvusio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sprendimu iš Jungtinės Karalystės įsigyti du 190 mln. litų kainavę 1983 metais pastatyti laivai sukėlė prieštaringus vertinimus. Buvo teigiama, kad jie įsigyti nepagrįstai brangiai ir ne laiku – į šalį ateinant ekonominei krizei.

Vėliau Krašto apsaugos ministerija spręsdama derėjosi su britais dėl apmokėjimo už šiuos laivus grafiko pakeitimo. Galutinė apmokėjimo už šiuos laivus data buvo nukelta į 2013 metų antrąjį ketvirtį.

60 metrų ilgio, 9,8 metrų pločio laivai bus priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties kovos su minomis junginiui ir pakaitomis bei rotuodamiesi su kitų NATO šalių laivais dalyvaus šio junginio minų paieškos ir išminavimo operacijose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...