2014 Gruodžio 02

Gruodį laukia visų laikų didžiausias penkių armijų susidūrimas

veidas.lt

Visos gruodžio kino premjeros nublanksta prieš garsaus britų rašytojo, filologo Johno R.R.Tolkieno kūryba paremtos trilogijos „Hobitas“ paskutiniosios dalies pasirodymą.

Vaiva Sapetkaitė

„Hobitas: penkių armijų mūšis“ yra vienas svarbiausių ne tik mėnesio, bet ir metų filmų. Paskutinė  žymiojo „Žiedų valdovo“ priešistorės „Hobitas“ dalis užbaigs 2001 m. prasidėjusį kinematografinį epą apie Viduržemėje gyvenančias tautas: hobitus, elfus, nykštukus, žmones ir orkus.

Viduržemėje bręsta neišvengiamas karas: orkų legionai ruošiasi pulti, ir kitos tautos turi apsispręsti, ar vienytis, ar išnykti. Skaičiuojama, kad trims „Hobito“ dalims sukurti prireikė apie 745 mln. dolerių (apie 2,1 mlrd. Lt). Tai reiškia, kad „Hobitas“ tapo pačia brangiausia iki šiol sukurta kino trilogija, gerokai pralenkdamas antroje vietoje esančius „Karibų piratus“ su 665 mln. dolerių (1,8 mlrd. Lt) ar trečioje – „Žmogų vorą“ su 598 mln. dolerių (1,65 mlrd. Lt). Vis dėlto įdomiau tai, kad šiai trilogijai skirta du su puse kartų daugiau nei milžiniškos sėkmės sulaukusio „Žiedų valdovo“ filmams.

„Penkių armijų mūšis“ dažnai vadinamas „Žiedų valdovo“ ir „Hobito“ filmus suvaldžiusio Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono viso kūrybinio darbo kulminacija. Jei tai tiesa, laukia ypatingas reginys. Paskaičiuokime: „Žiedo brolija“ pelnė keturis „Oskarus“, „Du bokštai“ – du, „Karaliaus sugrįžimas“ – beprotišką skaičių, net 11 „Oskarų“, „Hobitas: Nelaukta kelionė“ – tris „Oskarų“ nominacijas, „Smogo dykynė“ – irgi tris. Taigi iš viso pelnyta septyniolika „Oskarų“ ir šešios nominacijos, be to, nesunku numanyti, kad trijų „Oskarų“ laureatas P.Jacksonas titanišką darbą užbaigs su trenksmu, todėl galime tikėtis tikros šventės akims.

Lietuviško kino derlius

Džiugu, kad pasirodys net keturios Lietuvai aktualios premjeros: animacinė juosta, skirta visai šeimai, „Auksinis žirgas“, dokumentiniai filmai „Arvydas Sabonis. 11“ bei „Amžinai stilingos“ ir komedija „Šventa karvė“.

„Aukso žirgas“ yra bendras Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo ir Danijos darbas, pasakojantis, kaip nuostabaus grožio karalaitę Saulę pagrobia ir įkalina Juodoji ragana. Kraštą apgaubia tamsa, karalius už jos išgelbėjimą pasiūlo dukters ranką, tačiau niekam iš pasiryžusiųjų nepavyksta to padaryti. Juk tikrasis išgelbėtojas turi būti tyros ir pasiaukojančios širdies.

Niujorko elegancija ir ekstravagancija dvelkiančią dokumentinę juostą „Amžinai stilingos“ su žymiu mados tinklaraštininku Ari Cohenu sukūrė lietuvaitė, buvusi žurnalistė Lina Plioplytė. „Niekada nenorėjau atodyti jaunai, visada norėjau atrodyti pritrenkiančiai“, – ši filme ištarta citata puikiai atskleidžia vienoje iš pasaulio mados sostinių gyvenančių madingų senjorių filosofiją. Būtent brandaus amžiaus vadinamosios fašionistos tapo lietuvės režisuoto filmo herojėmis ir parodė, kad aistra madai nepavaldi laikui, o ryškūs lūpdažiai, ekstravagantiški aksesuarai ar trumpos spalvingos suknelės nėra tik jaunų moterų privilegija.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-46-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    gaila kad “Veidas”pakeite kino”kritike”-tokie prasti,neidomus filmu anonsai,kad net veido neverta pirkti.Pukšta buvo asas,turbut per daug kainavo,-krizė?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...