2011 Kovo 20

Demis Roussos:

Grįžta prie roko

veidas.lt

Ar prisimenate ilga sutana vilkintį graiką, krištoliniu tenoru scenoje virkdantį jautrias moterų širdis? Netrukus bus proga prisiminti: Demis Roussos balandžio mėnesį surengs penkis koncertus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Kauno sporto halėje numatyti net du koncertai, nes, kaip teigia koncertinės agentūros “Makroconcert” komunikacijos vadovas Aivaras Gelžinis, lyriškasis graikas vis dar sulaukia išskirtinio lietuvių publikos dėmesio.

Beje, klausytojų laukia staigmena: šįkart girdėsime ne tik populiariausius D.Roussos estradinius hitus, bet ir dainas iš 2009 m. išleisto solinio albumo “Demis”, kurį muzikos kritikai įvertino kaip atlikėjo sugrįžimą prie roko ir bliuzo muzikos. Šis legendinėje Londono studijoje “Ark Studios” įrašytas albumas yra pirmasis D.Roussos studijos įrašas nuo 1997 m. Darant įrašus solistui talkino jauni britų muzikantai ir… autentiški muzikos instrumentai, su kuriais savo albumus toje pačioje studijoje kadaise įrašinėjo legendinė roko grupė “Rolling Stones”. Estrados grandas neslepia, kad ryžto įrašyti naują albumą įkvėpė nostalgija tiems nuostabiems laikams.

“Prabėgo 40 metų, tačiau tas laikas muzikoje buvo neprilygstamas, – tvirtina D.Roussos. – Tai ištisa epocha, kai muzika vystėsi milžinišku greičiu. Tikiuosi, kad šis stilius padės sudominti jaunesnius muzikos mėgėjus, kuriems rokas artimesnis nei mano tradicinis repertuaras.”

Pradėjo su Vangeliu

D.Roussos, kurio tikrasis vardas yra Artemios Venturi Roussos, šią vasarą minės 65-erių metų jubiliejų. Dainininkas gimė Egipte, graikų išeivių šeimoje. Muzika domėjosi nuo vaikystės: dainavo bažnyčios chore, išmoko groti gitara ir trimitu. 1961 m., kilus Sueco krizei, Roussos šeima prarado visą savo turtą ir buvo priversta grįžti į Graikiją, kurioje jaunuolis pradėjo dainininko karjerą. Didžiausią postūmį jai padarė grupė “Aphrodite’s Child”, kurią dainininkas sukūrė su pasaulinę šlovę pelniusiu muzikantu ir kompozitoriumi Vangeliu. Jų kolektyvas žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Graikijoje, bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, čia pirmieji du “Aphrodite’s Child” albumai sulaukė itin palankių vertinimų.

Po 1970 m. tiek D.Roussos, tiek Vangelis pradėjo sėkmingas solo karjeras. Jau pirmasis Demio singlas “We Shall Dance” tapo hitu Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje. Netrukus dainininkas surengė pasaulines gastroles, kurių kulminacija tapo Rio mieste 30 tūkst. žiūrovų sutraukęs pasirodymas.

1973 m. D.Roussos išleido albumą “Forever And Ever”, buvo išpirkta daugiau nei 12 mln. jo kopijų. Būtent šiame albume skambėjo patys didžiausi atlikėjo hitai “Goodbye My Love Goodbye” ir “Forever And Ever”. Pristatydamas šį albumą, atlikėjas surengė net 380 koncertų. Sėkmė lydėjo ir todėl, kad savo atliekamas dainas D.Roussos įrašinėjo ne tik angliškai, bet ir vokiškai, itališkai, ispaniškai, prancūziškai.

Autografai su šypsena

“Nusprendžiau grįžti prie šaknų. Dabar daugelis pamiršo, kad karjerą pradėjau dainuodamas roko muziką”, – sako D.Roussos, šiose gastrolėse pristatantis albumą “Demis”.

Kartu su atlikėju Lietuvos scenose išvysime iš lietuvių muzikantų suburtą simfoninį orkestrą, gyvai akompanuosiantį dainininkui.

“Galite neabejoti, kad balsas tebėra toks pat skambus ir tinkamas bet kuriam muzikos stiliui”, – tvirtina A.Gelžinis. Jo nuomone, atlikėjo balsas roko kūriniuose skamba labai galingai. Šalia naujojo albumo kūrinių koncertuose, žinoma, bus prisimintos ir populiariausios praeities dainos.

Ne pirmą kartą Lietuvoje viešinti graikų žvaigždė ypatingais įnoriais, pasak koncertų organizatorių, nepasižymi. Atvirkščiai – jis prisimenamas kaip itin nuoširdus ir autografus mielai dalijantis atlikėjas. Mėgsta pasivaikščioti miestų gatvėmis ir šypsosi visiems praeiviams, kurie atpažinę nusišypso jam. Jau neblogai pažįsta Vilnių.

Balandžio 7-ąją D.Roussos koncertuos Šiaulių arenoje, balandžio 9-ąją – “Cido” arenoje” Panevėžyje, balandžio 12 d. – Kauno sporto halėje, balandžio 14 d. – sostinės Pramogų arenoje, o balandžio 16-ąją papildomam koncertui sugrįš į Kauno sporto halę.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...