2011 Birželio 22

“Greitai.lt” nepardavinės “airBaltic” skrydžių bilietų

veidas.lt

BFL

“Greitai.lt” laikinai stabdo prekybą “airBaltic” skrydžių bilietais. Tokiam žingsniui skrydžių užsakymų portalo valdymo bendrovė UAB “Interneto partneris” ryžosi po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija apie galimą skrydžių bendrovės “airBaltic” nemokumą. Veiksmų imamasi ne tik Lietuvoje, tačiau ir Latvijoje, Estijoje bei likusiose 9 rinkose, kuriose dirba “Interneto partneris”.

“Žiniasklaidoje pasirodžius gandams apie galimą “airBaltic” nemokumą, nusprendėme laikinai sustabdyti prekybą šios bendrovės skrydžių bilietais. Taip siekiame apsaugoti savo klientus nuo galimų nuostolių. Todėl kol kas jiems rekomenduojame rinktis kitų kompanijų skrydžių pasiūlymus. Toliau aktyviai stebėsime žiniasklaidoje ir kituose kanaluose pasirodančią informaciją ir tolesnius sprendimus priimsime priklausomai nuo to, kaip toliau vystysis įvykiai”, – pranešime spaudai cituojamas UAB “Interneto partneris” direktorius Audrius Ramanauskas.

Laikinai sustabdyti prekybą “airBaltic” siūlomų skrydžių bilietais UAB “Interneto partneris” nusprendė po to, kai žiniasklaidoje pasirodė Latvijos ūkio ministro Arčio Kamparo pareiškimai apie tai, jog 18 mln. latų (87,64 mln. litų) nuostolį per penkis šių metų mėnesius patyrusi bendrovė gali tapti nemokia.

Vėliau “airBaltic” šią informaciją paneigė, tačiau Latvijoje specialiai sukurtai tarybai šios kompanijos situacijai tirti nepateikė pakankamai jos mokumą ir tolesnes veiklos perspektyvas įrodančių duomenų. Tikslesnių žinių apie bendrovės nuostolius laukiama po specialaus patikrinimo, kuris bus surengtas dar iki Joninių.

“Tikimės, kad vienaip ar kitaip ši situacija išsispręs operatyviai. Ir tuo atveju, jei paaiškės, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija tėra tik nepasitvirtinę gandai, vėl netrukus galėsime atnaujinti prekybą “airBaltic” bilietais. Tačiau mums paprašius finansinio garanto įsipareigojimų klientams užtikrinti, aviakompanija atsisakė tai padaryti”, – pažymėjo A. Ramanauskas.

“airBaltic” atstovybės Lietuvoje generalinis direktorius Tadas Vizgirda yra patikinęs, kad oro bendrovės veikla vyksta sklandžiai, o paskleista informacija esąs politinio priešrinkiminio mūšio Latvijoje rezultatas. Lietuvos susisiekimo ministerija yra kreipusis į Latvijos susisiekimo ministeriją ir Lietuvos ambasadą Latvijoje su prašymu pateikti informaciją apie “airBaltic” perspektyvas. Ministerija taip pat paprašė, kad Lietuvos civilinės aviacijos administracija pateiktų naujausią informaciją, kaip minėta bendrovė vykdo su keleivių skraidinimo saugumu susijusius reikalavimus.

Pati “airBaltic” teigia, kad gegužę bendrovės paslaugomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje naudojosi 326 tūkst. keleivių – 10 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Oro bendrovės lėktuvuose gegužę vidutiniškai buvo užimta 74 proc. vietų. Pernai šis rodiklis siekė 69 proc. Skrydžių skaičius šių ir praėjusių metų gegužės mėnesiais išliko panašus – 5380.

Pasak bendrovės, praėjusį mėnesį “airBaltic” paslaugomis Vilniaus oro uoste naudojosi 25,9 tūkst. keleivių – tai 14 proc. daugiau nei 2010 m. gegužę. Oro bendrovės lėktuvai iš Vilniaus oro uosto skrido 554 kartus, o vidutinis salonų užimtumas siekė 65 proc. – 10 proc. punktų daugiau nei pernai gegužės mėnesį.

Bendrai per visus tris Lietuvos oro uostus šiemet “airBaltic” skraidino apie 120 tūkst. keleivių ir atliko 3085 skrydžius. Vidutinis lėktuvų salonų užimtumas sudarė 57 procentus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...