2011 Birželio 15

Graikijos premjeras siūlo sudaryti tautos vienybės vyriausybę

veidas.lt

Scanpix
Graikijos ministras pirmininkas Georgas Papandrėjus (George Papandreou) trečiadienį pasiūlė pagrindinei opozicinei konservatorių partijai įeiti į vyriausybę ir kartu spręsti šalį ištikusią skolų krizę, pranešė valstybinė televizija NET .

Televizija pranešė, kad G.Papandreou kreipėsi į opozicijos lyderį Antonį Samarą, siūlydamas sudaryti koalicinę vyriausybę, kad būtų patvirtintos naujos taupymo reformos, būtinos, kad šalis gautų finansinę pagalbą.

Susisiekti su vyriausybės pareigūnais nepavyko, tačiau laukiama, kad G.Papandreou vėliau trečiadienį kreipsis į tautą per televiziją.

Manoma, kad opozicinė konservatorių partija paragins G.Papandreou atsistatydinti, sakoma naujuose pranešimuose.

Socialistų vyriausybė mėgina parlamente patvirtinti naują griežtą 28 mlrd. eurų taupymo planą, kurio Graikijos kreditoriai reikalauja mainais už taip reikalingą naują finansinę pagalbos įmoką.

Tačiau politiniai priešininkai pažadėjo, kad šiam planui nepritars.

Dešimtys tūkstančių žmonių trečiadienį prie parlamento protestavo prieš griežtą biudžeto išlaidų karpymą, o visuotinis streikas paralyžiavo paslaugų sektorių.

Kelios dešimtys žmonių nukentėjo, kai jaunimas susirėmė su policija ir apmėtė ją akmenimis.

Graikija perspėjo, kad ji negalės apmokėti kito mėnesio sąskaitų, negavusi 12 mlrd. eurų įmokos iš ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kuri numatyta praėjusiais metais sutartame 110 mlrd. eurų ekonominės pagalbos plane.

Tačiau kreditoriai perspėjo, kad daugiau finansinė pagalba teikiama nebus, negavus Atėnų tvirtų pasižadėjimų daryti reformas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...