2011 Gegužės 09

Graikija siekia papildomos ES finansinės paramos

veidas.lt

Scanpix/AFP

Graikija prisipažino, kad jai gali neužtekti prieš metus gautos 110 mlrd. eurų finansinės paramos, praneša “telegrraph.co.uk”.

Europos šalių vadovai ketina leisti Graikijai pasinaudoti Europos finansinio stabilumo mechanizmo lėšomis ir taip bandyti padengti skolas. Numanoma, kad kitąmet Graikijai reikia 22 mlrd. eurų, kad ji galėtų sumokėti įmokas, kurių nepadengia esamas finansinės paramos paketas.

Savaitgalį dėl Graikijos galimybių buvo deramasi Liuksemburge. Spėjama, kad, be leidimo pasinaudoti Europos finansinio stabilumo mechanizmo lėšomis, Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) svarsto galimybę palengvinti Graikijai suteiktos paskolos sąlygas ir pratęsti jos grąžinimo terminą.

Manoma, kad savo pasiūlymus Graikijai Europos Komisija, Europos centrinis bankas ir TVF aptars šią savaitę Atėnuose.

Po savaitgalį vykusio susitikimo šalių finansų ministrai buvo niūriai nusiteikę.

“Rinkos ir toliau netiki mūsų šalimi. Dabar turime baigti procedūras, kad 2012 ir 2013 metais galėtume skolintis iš laikino Europos mechanizmo”, – sakė Graikijos finansų ministras Giorgas Papakonstantinas (Giorgos Papakonstantinou).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...