2010 Lapkričio 13

Misija Afganistane

Gore šalia Lietuvos karių automobilio sprogo nenustatytas užtaisas

veidas.lt

Afganistano Goro provincijoje šeštadienio rytą šalia Lietuvos karių automobilio sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas, kariai nenukentėjo.

Incidentas įvyko 08.30 val. Lietuvos laiku kariams grįžtant į stovyklą iš Čagčarano miesto, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Tai – penktasis išpuolis prieš Lietuvos karius nuo rugpjūčio mėnesio.

Sprogimas nugriaudėjo likus maždaug 1 kilometrui iki Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos. Sprogimo metu Lietuvos kariai ir technika nenukentėjo.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna BNS sakė, kad grįžtant iš Čagčarano kartu su kariais vyko ir Lietuvos civilinės misijos Goro provincijoje atstovas.

“Užduotis buvo eskortuoti į miestą vieną iš Lietuvos civilinės misijos atstovų, grįžtant netoli vieno iš visureigių įvyko sprogimas, tai įvyko pakelėje”, – aiškino karininkas.

M.Varnos teigimu dėl padažnėjusių incidentų: “kariai yra aukštesniame parengties lygyje, jie visą laiką yra pasiruošę reaguoti į nenumatytas situacijas”.

Pasak KAM, apie įvykį buvo informuotos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos. Šiuo metu aiškinamasi, kokios rūšies buvo sprogstamasis užtaisas.

Šiuo metu PAG į pabaigą eina Lietuvos kontingento pasikeitimas – misiją baigiančius PAG-11 karius keičia apie 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu suformuoto PAG-12 karių.

PAG kariai Gore veikia ne kaip koviniai, o atkūrimo procesu besirūpinantys ir civilių apsaugą užtikrinantys daliniai, todėl jie nebūdami užpulti nėra įgalioti vykdyti priešiškų pajėgų persekiojimo ar neutralizavimo užduočių.

Iki šiol sąlyginai ramia laikytoje Goro provincijoje Afganistano vakarinėje dalyje pastaruoju metu padažnėjo smurtinių išpuolių.

Spalio viduryje šalia lietuvių karių stovyklos susisprogdino savižudis. Šio teroristinio akto metu kariai ir civiliai nenukentėjo. Rugsėjo 23 dieną buvo sužeisti du Lietuvos kariai, kuriuos apšaudė Afganistano policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas. Šalia Lietuvos karių kelis kartus sprogo improvizuoti sprogstamieji užtaisai.

Neramiausiais laikomi pietiniai Goro rajonai, į kuriuos, kaip manoma, atvyksta priešiškų pajėgų kovotojai, kurie ieško vietos pailsėti ar juos iš pietinės Helmando provincijos išstumia koalicinės pajėgos.

Tikimasi, kad žiemą, kuomet judėjimas kalnuotoje Goro provincijoje yra apsunkintas, padėtis bus ramesnė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...