2012 Gegužės 24

Vilius Morkūnas

Geriausiai vertinamos privačios

veidas.lt


Šiemet atlikus universitetų studentų apklausą paaiškėjo, kad geriausiai vertinamos privačios aukštosios mokyklos: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Verslo vadybos akademija bei VU Tarptautinio verslo mokykla.

Geriausius balus tarp valstybinių universitetų studentai skyrė Vytauto Didžiojo ir M.Romerio universitetams. Dauguma aukštųjų mokyklų pagal įvairius kriterijus buvo įvertintos geriau nei praėjusiais metais, tačiau kartu studentai aiškiai įvardijo problemines studijų proceso sritis.
Studentų klausėme, kaip jie vertina aukštųjų mokyklų dėstytojų požiūrį į studentus, dėstymo kokybę, administracijos darbą, akademinio sąžiningumo lygį, studijų aplinką, studijų proceso atitiktį studentų lūkesčiams, aiškinomės saviraiškos galimybes aukštosiose mokyklose.
Informacijos apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes trūkumas, prastos studentų apgyvendinimo sąlygos, akademinio nesąžiningumo mastai – šios sritys, studentų nuomone, Lietuvoje išlieka probleminės.
Šiemet tarp valstybinių aukštųjų mokyklų prasčiausią studentų įvertinimą gavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos universitetas ir Vilniaus dailės akademija. Atkreipiame dėmesį, kad privačių universitetų, ypač Kazimiero Simonavičiaus universiteto (anksčiau Vilniaus verslo teisės akademija), VU Tarptautinio verslo mokyklos, pastangas gerinti studijų proceso organizavimą rodo geresni studentų vertinimai. Akivaizdu, kad aukštųjų mokyklų, kurios didelį dėmesį skiria studentų studijų aplinkai, palankiam dėstytojų ir studentų bendravimui, užtikrina tinkamą dėstytojų darbą paskaitų metu, bendras studentų vertinimo rodiklis kur kas aukštesnis.
Kartu norėtųsi visiems abiturientams priminti, kad profesiją ir universitetą svarbu rinktis apgalvotai, domėtis studijų programomis, studijų ir mokslo rezultatais, dėstytojų vertinimais, absolventų bei studentų studijų kokybės tyrimais ir kita aktualia informacija. Tačiau daugumoje aukštųjų mokyklų tokios informacijos trūksta, nors tai daryti jos yra įpareigotos Mokslo ir studijų įstatymo. Tad studijų pasirinkimas tampa dar didesniu iššūkiu, kurį tinkamai įveikti galima tik įvertinus savo gebėjimus, polinkį į vieną arba kitą studijų sritį bei kokybinę ir kiekybinę informaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...