2011 Sausio 16

Tomas Andrejauskas

Geriausia išeitis – pasekti Estijos pavyzdžiu

veidas.lt

Baltijos šalys skiriasi nuo kitų ES šalių, ketinančių įsivesti eurą, nes jų valiutos jau 20 metų yra susietos su euru. Tad nors formaliai euro mes neturime, tačiau euro aplinka tiesiogiai veikia mūsų ekonomiką.

Dabar yra kelios galimybės. Pirmoji – kuo greičiau įsivesti eurą, kaip padarė Estija. Antroji – laikinai likti pereinamojoje stadijoje ir neskubėti, suvokiant, kad eurą įsivesti anksčiau ar vėliau bus neišvengiama netgi pagal mūsų įsipareigojimus ES. Trečioji alternatyva – “atrišti” valiutą nuo euro ir leisti jai laisvai svyruoti.

Mano manymu, pastaroji alternatyva Lietuvai ir Latvijai yra pražūtinga ir turėtų labai liūdnų padarinių. Geriausia išeitis – pasekti Estijos pavyzdžiu, nes euras bet kuriuo atveju sustiprės, juo labiau kad euro zonos branduolys, kurį sudaro Vokietija ir Prancūzija, jau dabar yra labai stiprus.

Patys įsitikinsime, kad euro įvedimas Estijai padės sustiprinti savo ekonomiką, pritraukti naujų investicijų, sukurti naujų darbo vietų. Šiuo atveju aš pats tikrai esu euro fanas.

Jei kalbėsime apie Lenkiją, jos padėtis kitokia. Ši šalis yra labai didelė ekonomika ir jai galbūt naudinga turėti su niekuo nesusietą valiutą ir manipuliuoti jos kursu, siekiant, tarkime, padidinti eksportą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...