2010 Rugpjūčio 19

Apklausa

Geriausi – A. Brazauskas ir D. Grybauskaitė

veidas.lt

Lietuvos gyventojai mano, kad geriausiais šalies vadovais po nepriklausomybės atkūrimo buvo velionis prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas ir dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, rodo nauja apklausa.

Kiti valstybės vadovai – Valdas Adamkus, Rolandas Paksas ir Vytautas Landsbergis – naujienų agentūros BNS užsakymu tyrimų bendrovės RAIT atliktoje apklausoje sulaukė gerokai mažiau simpatijų.

Paklausti, kuris iš išvardytų Lietuvos vadovų geriausiai vadovavo šaliai, 39,1 proc. nurodė birželį mirusį A.M.Brazauską, kuris Lietuvos prezidentu buvo 1993-1998 metais. Kiek daugiau nei metus prezidento pareigas einančią D.Grybauskaitę geriausia Lietuvos vadove įvardijo 36,1 proc. apklaustųjų.

10,1 proc. apklaustųjų nurodė, kad šaliai geriausiai, jų nuomone, vadovavo Valdas Adamkus, prezidentu buvęs dvi kadencijas. 2004-aisiais apkaltos tvarka iš prezidento posto pašalintą Rolandą Paksą geriausiu valstybės vadovu apklausoje įvardijo 5,9 proc. respondentų, o 2,2 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad šaliai geriausiai vadovavo 1990-1992 metų Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Tyrėjų teigimu, kad šaliai geriausiai vadovavo A.M.Brazauskas statistiškai reikšmingai dažniau nurodė 60-74 metų respondentai. 15-24 metų apklaustieji dažniau teigė, kad, jų nuomone, šaliai geriausiai vadovauja D.Grybauskaitė.

15-24 metų asmenys su aukštomis pajamomis (1100 litų ir daugiau vienam šeimos nariui) statistiškai reikšmingai dažniau nurodė, kad geriausiai šaliai vadovavo V.Adamkus.

Tyrimo metu apklausti 1008 nuolatiniai Lietuvos gyventojai nuo 15 iki 74 metų. Apklausa atlikta liepos 15 – rugpjūčio 2 dienomis. Apklausos rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas rašo:

  MASES YRA BUKOS

 2. bn bn rašo:

  Kodėl rašoma “buvo”. Ne visi buvo. D.Grybauskaitė dar tik yra. Pažiūrėsim, kaip ji bus vertinama kai apie ją sakysime BUVO.

  Tikiuosiu, kad Jai nereikės savo garbės ir orumo ieškoti teismuose kaip V. Lansbergiui.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...