2011 Liepos 28

“Geriau nepraleisti galimybės, siūlomos rusų atomininkų”

veidas.lt

BFL

“Jeigu mes remsimės faktu, jog atominė jėgainė Kaliningrado srityje galiausiai atitiks suplanuotą galingumą, tai, mano nuomone, Lietuvai geriau dalyvauti šiame ambicingame, regionui ypatingai svarbiame projekte”, – RBMC teigė Seimo Ekonomikos komiteto narė Birutė Vėsaitė.

“Štai čia ir būtų didžiausia nauda Lietuvai. Juo labiau, kad žinoma: Rusijos korporacija “Rosatom” per įgaliotus padalinius tęsia investuotojų, kuriems pasirengusi perleisti iki 49 procentų būsimos Baltijos atominės elektrinės akcijų, paieškas. Šiame fone savos atominės jėgainės statyba Visagine, po Latvijos prezidento pareiškimo apie Latvijos negalėjimą dalyvauti tokiame daug finansų reikalaujančiame projekte, tampa dar miglotesnė”, – pažymėjo Seimo narė.

Komentuodama šalies ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus pareiškimus, jog “latviai gali pasitraukti, bet Visagino atominės jėgainės projektas nežlugs”, Birutė Vėsaitė uždavė klausimą: “kokiais resursais? Niekas nematė jokių dokumentų, pateiktų potencialių investuotojų į Visagino atominė elektrinę, niekas negirdėjo jų įvardintų skaičių. Tokiame neaiškiame ir pavojingame fone geriau pasistengti nepraleisti galimybės, kurią siūlo Rusijos atomininkai”.

“Aš, kaip ir dalis mano kolegų, galvoju, jog ant derybų stalo šalia amerikiečių ir japonų pasiūlymų turi gulėti ir rusų pasiūlymai. Ir tik po to profesionalai turi analizuoti situaciją ir priimti pasvertus ir pagrįstus sprendimus”, – mano Seimo Ekonomikos komiteto narė.

Tačiau Birutė Vėsaitė tuojau pat pridūrė, kad “ministro pirmininko galvoje, jo aplinkoje ir visoje Lietuvą valdančioje daugumoje yra nusistatymas politiką kelti į pirmą vietą prieš ekonomiką”.

“Nors akivaizdu, kad vyriausybė ir bendrai šalies valdžia privalo veikti vedama ekonominių, o ne politinių motyvų”, – įsitikinusi ji.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...