2012 Rugsėjo 19

Gerbėjai jau gali groti Steve‘o Vai gitara

veidas.lt


Gitaristo Steve‘o Vai gerbėjai jau gali groti legendinio virtuozo gitara „Ultra Guitar“. Šiuo instrumentu, kurį specialiai muzikantui sukūrė Airijos gitarų gamintojai „Emerald Guitars“, muzikantas groja ir šiuo metu vykstančiuose pasaulinių gastrolių „The Story Of Light Tour“ koncertuose.

Kaip skamba „Ultra Guitar“ bus galima išgirsti ir vieninteliame gitaros dievu vadinamo Steve‘o Vai koncerte, kuris „Ūkio banko teatro arenoje“ Vilniuje vyks jau spalio 27 d.
Įspūdingai atrodančią ir dar įspūdingiau skambančią „Ultra Guitar“ sukūrė Alisteris Hay. Instrumentų specialistą įkvėpė dailininko Aarono Browno iliustracija, kuri papuošė 1999 m. išleisto Steve‘o Vai albumo „The Ultra Zone“ viršelį. Iš stiklo ir anglies pluošto pagaminti „Ultra Guitars” instrumentai parduodami su tokiais pat dėklais, kokiame savo gitarą laiko ir pats Steve‘as Vai. Vienos tokios rankų darbo gitaros, kurių pagaminta vos 100 vienetų, kaina viršija 8 tūkst. JAV dolerių.
„Kartais aš gaunu labai protingų dovanų, tačiau nebuvau pasiruošęs šešiastygiam monstrui, kurį man padovanojo Alistairas Hay“, – sako Steve‘as Vai. „Aš nežinojau ką su ja veikti – groti, ar skristi į kosmosą. Kai pradėjau groti, supratau, kad abu dalykus galiu daryti vienu metu. Tai labai gerai sukurtas instrumentas, su kuriuo grodamas jaučiu didelį malonumą“.
Amerikietis gitaristas, dainų autorius ir prodiuseris Steve Vai yra vienas geriausių gitaros virtuozų pasaulyje. Gimęs 1960 m. jis buvo ketvirtasis iš penkių šeimos vaikų. Sulaukęs 6 m. Steve Vai pradėjo mokytis groti vargonais. Pirmoji pažintis su gitara, kurią būsimoji žvaigždė įsigijo iš savo santaupų, įvyko kai jam buvo 12 metų. Daugiau nei 15 mln. įrašų pardavęs atlikėjas karjerą pradėjo legendinio Franko Zappa grupėje, su kuria grojo nuo 1980 iki 1982 m. Solo karjerą pradėjęs 1983 m., Steve Vai išleido aštuonis solo albumus ir buvo apdovanotas trimis „Grammy“ apdovanojimais. Savo laiku gitaristas padėjo įrašyti albumus arba grojo gastrolėse kartu su „Public Image LTD“, „Alcatrazz“, Davidu Lee Rothu ir grupe „Whitesnake“.

Nuo 1999 m. Steve Vai vadovauja nuosavai įrašų kompanijai „Favored Nations“ ir beveik kasmet prisijungia prie kito garsaus gitaristo Joe Satriani rengiamų „3G“ gastrolių. Be to, muzikantas reguliariai rengia masines grojimo gitara pamokas, kuriose gali dalyvauti bet kokio amžiaus pradedantieji ir jau pažengę muzikantai. 2011 m. kovo mėnesį Steve Vai pasiekė oficialų pasaulio rekordą, kuris pateko į oficialią „Guinnesso Pasaulio rekordų knygą“. Tokios garbės nusipelnė muzikanto surengta grojimo gitara pamoka, kurioje dalyvavo net 4455 studentų iš „Berklio muzikos koledžo“. Prie internetu transliuotos pamokos taip pat prisijungė dar mažiausiai 7 tūkst. muzikantų.
Vienintelį Steve Vai koncertą Lietuvoje organizuoja didžiausia Vidurio ir Rytų Europoje koncertinė agentūra „Makroconcert“. Daugiau informacijos ieškokite internete: www.makroconcert.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...