2014 Gegužės 03

Gegužė atveria kelią jauniems

veidas.lt

Gegužę Vilniuje – “Hamletas” iš Shakespeare’o “Globe” teatro, tarptautinis universitetų teatrų forumas ir tarptautinis teatro debiutų festivalis “Tylos!”

Netrukus vilniečiai turės puikią progą susipažinti, kur link juda jaunasis pasaulio teatras. Jau šį sekmadienį Lietuvos sostinėje prasidės savaitę truksiantis tarptautinis universitetų teatrų forumas, kuriame su savo spektakliais svečiuosis Valifildo koledžo (Kanada), Santjago de Kompostelos universiteto (Ispanija), Karališkojo Lježo universiteto (Belgija), Valstybinio S.A.Gerasimovo kinematografijos universiteto (Rusija), Romos teatro akademijos “Sofia Amendolea” (Italija) ir Baltarusijos valstybinės menų akademijos trupės.
O gegužės 20-ąją Vilniaus mažajame teatre prasidės kitas, iš esmės irgi studentiškų teatrų festivalis “Tylos!”, kuriame šalia Lietuvos jaunimo išvysime vaidinant nepriklausomą “Dirty Deal” trupę iš Rygos, praėjusį rudenį viešėjusią Baltijos šalių dramaturgijos festivalyje Kaune, ir universalios britų scenos menininkės Tamar Broadbent monospektaklį.
Tačiau didžiausio dėmesio turėtų sulaukti Londono Shakespeare‘o “Globe” teatro viešnagė su “Hamletu”. Juk įdomu ne tik pamatyti, kaip šiandien nemirtingąjį veikalą interpretuoja paties Williamo Shakespeare’o 1599 m. įkurto teatro trupė, bet ir palyginti jį su dviem Lietuvoje puikiai žinomais Eimunto Nekrošiaus bei Oskaro Koršunovo pastatymais.
Tik derėtų nepamiršti, kad tradicijas gerbiantys britai iki šių dienų laikosi taisyklės vaidinti paprastoje, W.Shakespeare’o laikus primenančioje medinėje scenoje, pasitelkdami minimalų rekvizitą, t.y. be šiuolaikinio scenos apšvietimo ir kitų efektų. Todėl Vilniuje svečiai savo pasirodymą surengs viduramžių dvasia alsuojančioje LDK valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Vis dėlto žadama, kad pats spektaklis anaiptol nekvepės naftalinu, nestokos juodojo humoro ir jaunatviškos energijos.
Kartu tai bus puiki proga pagerbti praėjusį šeštadienį pasaulyje minėtas 450-ąsias didžiojo dramaturgo gimimo metines, kurių proga ir rengiamas ambicingų “Hamleto” pasaulinių gastrolių turas. Į Vilnių jis užsuks gegužės 20-ąją.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-17-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...