2011 Sausio 26

Energetika

“Gazprom” teigia esąs pasirengęs EK tyrimui (žiniasklaida)

veidas.lt

Lietuvai apskundus Europos Komisijai Rusijos dujų koncerną “Gazprom” ir tikintis Komisijos tyrimo, “Gazprom” atstovas pareiškė, kad koncernas “pasirengęs bet kuriems tyrimams”.

“Gazprom” įsitikinęs, kad savo veiklą Lietuvos rinkoje vykdo paisydamas įstatymų ir rinkos principų”, – “Verslo žinioms” teigė “Gazprom” valdybos pirmininko atstovas Sergejus Kuprijanovas.

“Gazprom” atstovas taip pat patikino, esą koncernas iki šiol iš oficialių Lietuvos atstovų nėra gavęs jokių pretenzijų dėl Lietuvai tiekiamų dujų kainodaros.

Gamtinių dujų kaina Lietuva yra nustatoma pagal suderintą formulę, atsižvelgiant į “naftos krepšelio” vertę ir šalies kuro balansą. Šis kainodaros būdas, “Gazprom” atstovo požiūriu, yra grįstas rinkos principais ir Europoje taikomas daugiau nei tris dešimtmečius.

“Todėl pareiškimai, esą dėl to (kainodaros principų – red.) randasi “Gazprom” piktnaudžiavimų, yra nekorektiški”, – teigė S.Kuprijanovas.

Advokatė Lina Darulienė teigia, kad Lietuvos skundo nagrinėjimas gali trukti kelerius metus, nes EK neturi prievolės jį išnagrinėti per apibrėžtą terminą.

“EK šiuo atveju turėtų nustatyti, ar “Gazprom” dominuoja Baltijos šalių rinkose. Veikiausiai čia išsamios analizės neprireiktų, nes tai akivaizdu”, – “Verslo žinioms” komentavo advokatų kontoros “Tark, Grunte, Sutkienė ir partneriai” advokatė.

Anot jos, nustačiusi dominavimą EK turėtų nustatyti poveikį konkurencijai ir prekybai tarp šalių narių – poveikis turi būti ryškus ir reikšmingas. Anot advokatės, EK neturi pareigos tirti visus jai pateiktus skundus, tad Lietuvos skundas gali būti atmestas net nenagrinėtas.

Vyriausybė dar pernai gruodį žadėjo kreiptis į EK, kai , “Gazprom” valdybos pirmininko pavaduotojas Valerijus Golubevas pareiškė, kad dėl dujų sektoriaus pertvarkymo Lietuvoje dujų kaina šaliai, skirtingai nei Latvijai ar Estijai, nebus mažinama.

Tokius “Gazprom” veiksmus kaip ekonominį šantažą tuomet įvertino premjeras Andrius Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...