2011 Rugpjūčio 10

Gautas savivaldybės leidimas tiesti oro liniją Klaipėda – Telšiai

veidas.lt

Plungės rajono savivaldybės administracija leido tiesti naują 330 kV elektros perdavimo liniją Klaipėda – Telšiai Plungės rajono teritorijoje. Projektą vykdo elektros perdavimo sistemos operatorius AB “Litgrid”. Gegužės mėnesį leidimą linijos statyboms pasirašė Telšių rajono savivaldybė, laukiama Klaipėdos rajono savivaldybės sprendimo.

Vykdomas 89 km ilgio ir 900 MW galios oro linijos projektas yra tiesiogiai susijęs ne tik su Lietuvos ir Švedijos bendru projektu “NordBalt”, bet ir su Lietuvos energetinės sistemos patikimumo stiprinimu. Jis iš esmės sustiprins elektros perdavimo tinklą Vakarų Lietuvoje, ypač – Klaipėdos, Telšių ir Plungės rajonų gyventojams ir čia veikiančioms įmonėms. Elektros oro linijos Klaipėda – Telšiai statybos darbus planuojama baigti 2014 metais.

“Rajonų savivaldybių priimami sprendimai rodo, kad deklaruojamų tarptautinių projektų svarbą supranta ir vienodai vertina ir gyventojai, ir visų lygių valdžios institucijos, – sako “Litgrid” generalinis direktorius Virgilijus Poderys, – savivaldybėms laiku priėmus sprendimus, galime prognozuoti, kad darbai ruošiantis “NordBalt” statyboms bus atlikti laiku”.

2010 m. kovo mėn. Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl “NordBalt” projekto įgyvendinimo. Projektu siekiama nutiesti tarpsisteminę jungtį tarp Lietuvos ir Švedijos elektros energijos perdavimo sistemų, užtikrinti technines sąlygas integruoti šalies elektros rinką į bendrą Baltijos jūros valstybių elektros rinką.

700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis “NordBalt” bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...