2014 Gegužės 16

Gatvės muzikos diena pasieks ir Ukrainą

veidas.lt


Šeštadienį mėgėjus ir profesionalus su savo instrumentais į Lietuvos gatves jau aštuntą kartą pakvies Gatvės muzikos diena (GMD). Gatvės muzikos renginys, prasidėjęs Vilniuje 2007-aisiais, toliau plečia savo žemėlapį: gegužės 17 d. muzika liesis ir Ukrainos gatvėse.
„Šiemet prie mūsų prisijungė Ukraina. Keli Ukrainos miestai ruošiasi surengti GMD. Tiesa, neaišku, kaip įvykiai lems Odesos dalyvavimą, tačiau, pavyzdžiui, Kijevo miesto centras, Maidano aikštė turėtų būti pilna grojančių žmonių. Mums ir ukrainiečiams labai svarbu, kad GMD yra galimybė įkvėpti kitokio oro: neramumus atidėti į šalį ir bent vieną dieną pagroti“, – bendradarbiavimą su Kijevo GMD organizatoriais apžvelgia GMD sumanytojas Andrius Mamontovas.
Į Vilniaus GMD muzikuoti atvyks svečių iš Ukrainos, o Lietuvos muzikantai – „Biplan“, Edgaras Lubys (Amberlife), Jurgis Didžiulis svečių teisėmis turėtų vykti į Ukrainą. GMD muzika turėtų skambėti Ivano Frankivske, Lvove, Charkove, Dnepropetrovske ir Odesoje.
GMD organizatorių duomenimis, Kijevo GMD kviečiami dalyvauti ir aktoriai, amatininkai, savanoriai, kulinarai, prisidėsiantys prie labdaros akcijos. 10 proc. pelno jie padovanos Kijevo miesto gerovei.
A.Mamontovo teigimu, GMD vyksta ten, kur yra lietuvių bendruomenių. Pavyzdžiui, jau kelerius metus mažesnio masto GMD organizuoja Kopenhagoje, Osle, dar keliuose Europos miestuose gyvenantys lietuviai – gatvės muzikos žemėlapis plečiasi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...