2011 Kovo 16

Verslas

“Garlita” gamins saulę satpindulius atspindinčius megztinius NATO

veidas.lt

Vienos NATO priklausančios šalies užsakymas turi atverti Garliavos trikotažo gamybos įmonei “Garlita” ir kitų aljanso bei jam nepriklausančių Europos Sąjungos šalių rinkas.

Trikotažo bendrovė turi pagaminti megztinį, kurį dėvėdamas karys nekaistų saulėje ir nežvarbtų vėsią naktį, trečiadienį rašo “Verslo žinios”.

“Procesas jau pajudėjo. Mes gaminsime infraraudonuosius spindulius atspindinčius megztinius aljansui priklausančios šalies armijai”, – sakė įmonės direktorius Juozas Martikaitis, tačiau nenurodė, su kokios NATO šalies kariuomene ir mokslininkais bendradarbiaujama, kuriant šį nanotechnologijomis “pagardintą” megztinį.

Šiuo metu užsakovų šalies mokslininkai nagrinėja minėtos technologijos įdiegimo galimybę.

Naudodamiesi jų rekomendacijomis “Garlitos” specialistai sukurs technologiją, kaip šį gaminį pagaminti ir kokias žaliavas naudoti. Eksperimentiniai gaminiai bus tikrinami laboratorijoje.

Anot įmonės vadovo, megztiniai turės atlaikyti 60 skalbimų ir neprarasti savybių. Tik tuomet Kauno bendrovė tikisi gauti tokių armijai skirtų megztinių masinės gamybos užsakymą.

Bendrovė į užsienį išveža apie 95 proc. produkcijos, o likusią parduoda vietinėje rinkoje. Pagrindinės eksporto rinkos – Didžioji Britanija, Švedija, Danija, Norvegija, Vokietija.

Lietuvos kariuomenė ir policija, anot J. Martikaičio, kol kas tik skėsčioja rankomis, neturėdama lėšų lietuvių gaminamai specializuotai produkcijai įsigyti.

Tačiau šiemet bendrovė prie gamyklos yra numačiusi atidaryti firminę parduotuvę, matydama Lietuvos pirkėjų susidomėjimą čia gaminama apranga.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...