2010 Gegužės 26

Minios tvarka

Garliavos įvykiai kartojasi Prienuose

veidas.lt

Prienų rajono Medžiukų kaimas antradienį priminė Garliavą – vietos gyventojų minia pareiškė neleisianti antstolei vykdyti teismų nutarčių perduoti dvejų metų našlaitę jos globėjams. Spaudžiami pareigūnai nedrįso išvežti vaiko, pranešė “Lietuvos rytas”.

“Elgiamės taip, kaip Drąsiaus Kedžio dukters gynėjai Garliavoje. Šis pavyzdys mus įkvėpė. Mums nerūpi jokie teismų sprendimai. Padarysime savo tvarką”, – antradienį ūžė Jūratės ir Juozo Lukoševičių sodybą Medžiukuose užgulę šio ir aplinkinių kaimų žmonės.

Sutuoktiniai Lukoševičiai beveik dvejus metus neteisėtai laiko savo namuose vaiką, nepaisydami Prienų, Kauno ir Aukščiausiojo teismų įpareigojimų atiduoti jį globėjai Agnei Bendinskienei iš Vilniaus.

Mergaitės paimti antradienį atvykusiai Alytaus antstolei Angelei Kvaraciejienei minia išrėžė: nieko nepešite. Taip ir įvyko – mergaitė liko teismo sprendimų nepaisančioje šeimoje.

Šios istorijos pradžia – 2008 metų pavasaris, kai per avariją žuvo mergaitės tėvai iš Prienų Virgilijus Laukaitis ir Birutė Kizevičiūtė. Trijų mėnesių našlaitė iš pradžių gyveno savo senelių Albinos ir Vytauto Laukaičių namuose Birštono savivaldybės Vienkiemio kaime. Netrukus Lukoševičiai mažylę parsivežė į savo sodybą Medžiukuose.

Siekti mergaitės globos ėmė dvi šeimos – Bendinskai ir Lukoševičiai.

31 metų A.Bendinskienės vyras Audrius Bendinskas yra šios mergaitės motinos pusbrolis, o J.Lukoševičius – mergaitės senelės A.Laukaitienės pusseserės sūnus.

Norą globoti vaiką pareiškė ir J.Lukoševičienė, ir A.Bendinskienė.

Visus teisinės kovos raundus laimėjo pastaroji: 2008 metų gegužę Birštono savivaldybė, o 2009 metų balandį – Kauno apygardos teismas paskyrė A.Bendinskienę laikinąja globėja.

Prienų teismas praėjusių metų liepą šią moterį pripažino nuolatine globėja. Tokią pat nutartį, atmetę J.Lukoševičienės skundus, paliko galioti Kauno apygardos ir Aukščiausiasis teismai.

Svarstykles A.Bendinskienės naudai nusvėrė aukštesnis jos ir vyro išsilavinimas, reputacija, geresnės gyvenimo sąlygos.

J.Lukoševičienė anksčiau pati įvairioms instancijoms yra tvirtinusi, kad sutuoktinis girtauja ir daužo ją iki sąmonės netekimo. Prienų teismas nusprendė, kad šis vyras gali kelti grėsmę našlaitės saugumui.

Dar 2009 metų balandį Kauno apygardos teismas įpareigojo Lukoševičius perduoti mergaitę A.Bendinskienei.

Šių metų gegužės 13 dieną Prienų teismas nurodė, kad vaikas turi būti atiduotas priverstinai. Tai įvykdyti antradienį rengėsi Alytaus antstolė A.Kvaraciejienė.

Tačiau Lukoševičių šalininkų būriai jų sodybos vartus apstojo nuo ankstaus ryto.

Minia susitikti su mergaite įleido Visuomenės sveikatinimo centro direktorę Laurą Bratikaitę, bet užstojo kelią A.Kvaraciejienei, Prienų rajono vaikų teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistėms Skaidrei Mališauskienei ir Aldonai Krušinskienei.

Antstolei į vidų leista patekti tik po ilgų įkalbinėjimų. Žmonės jai kartojo, kad vaiko neatiduos.

L.Bratikaitei patarus palaukti, kol mergaitė pripras prie A.Bendinskienės, vakar buvo nutarta mergaitės iš Medžiukų nevežti.

Globėja esą susitikinės su mergaite neutralioje aplinkoje, dalyvaujant Lukoševičiams, psichologams, VTAS darbuotojams. Kai apsipras, bus perduota Bendinskų šeimai.

Nors antstolė tikino, kad toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į vaiko interesus, buvo justi akivaizdus minios poveikis. A.Kvaraciejienė ir ją atlydėję du policininkai, pasak dienraščio, atrodė sutrikę, išgąsčio pilnomis akimis.

Niekas iš pareigūnų net neperspėjo protestuotojų, kad už trukdymus antstolei vykdyti pareigas, teismo sprendimų, Susirinkimų įstatymo nepaisymą jiems gresia atsakomybė.

Viena minios aktyvisčių Irena Tarasevičienė pareiškė, kad bus taip, kaip Garliavoje, kur žmonės neleido išvežti D.Kedžio dukters pas Laimutę Stankūnaitę. Esą našlaitė prisirišusi prie Lukoševičių, myli juos, o Bendinskų beveik akyse nėra mačiusi. Atsidūrusi Vilniuje mergaitė patirtų didžiulę traumą.

Anot J.Lukoševičienės, sutuoktiniai Bendinskai mergaite nesirūpino iškart po jos tėvų mirties, nerodė didelio noro su ja matytis ir vėliau.

“Mes norėjome susitikti su mažyle, bet iš trylikos paskirtų pasimatymų dėl Lukoševičių kaltės neįvyko net dešimt”, – pasakojo A.Bendinskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. RITA RITA rašo:

  Birute karste ramybes neturi matydama kas darosi del jos dukros .

 2. WWW WWW rašo:

  NESUPRANTU LUKOSEVICIU KAM TOKIO AMZIAUS ZMONEMMS REIKIA SVETIMO VAIKO TIKRIAUSIAI SENELIU LAUKAICIU TURTAI MISKAI RUPI JUK JIE NEDIRBA TAI GAL TAS LENKAS JUOS ISLAIKO LUKOSEVICIUS IR TEISES BUVO PRARADES DEL ALKOHOLIO IR TAIP MINUSU TURI O BENDISKAI SAZININGI ABU DIRBA GALI MERGAITE UZAUGINTI IR ISAUKLETI SEKMES BENDINSKAMS

 3. to www to www rašo:

  Bet matant Garliavos istoriją, galiu pasakyti, kad aplinkiniai žmonės, gyvenantys tose vietose, geriau mato, kaip yra su vaiku, negu kažkokie teismai. Ir tų žmonių daug! Tai jau kažką pasako. Ar visi tokie durni? Taip nebūna, brangieje. Čia su tais Bendiskais jūsų kažkas ne taip turbūt.

 4. kada kada rašo:

  O kada 200 policininkų bus pastatyta aplink trobą, o kaip jie veršis į vidų, ką darysit? O gal ten nebus tokių didelių gynejų????? O kur LNK? O kur “Abipus sienos”, kodel tyli, po galais, taigi taip pat vaiko neatiduoda, bet čia turbūt nera pedofilų, tai nera kam patavrkyti reikalus

 5. gradeckiene gradeckiene rašo:

  as uz mergaite bet ne uz tevus

 6. gradeckiene gradeckiene rašo:

  mergaite turi buti pas lokoševičiene nes as jos kaimyne ir ja labai gerai pazystu jei as buciau vaikas tai tikrai nenoreciau pas kitus tevus man 70 metu

 7. gabija gabija rašo:

  as ne uz bendinskus o uz lokoševičius palik bendinskai mergaite suprantat kad mergaite jau taip prisikentejo

 8. www www rašo:

  GAILA MERGYTES JI PAAUGUS SUPRAS KUR TIESA IRGIMINES SUSIRAS TADA VEL REIKS AISKINTIS SU VAIKU TEISEMIS IR DAUG KITU INSTITUCIJU IR DAR SU PONIA SALASEVICIUTE JI NET NEZINO KUR MAMOS KAPAS LABAI GAILA KAD MOKO ZMONES KUR PATYS NUSIZENGIMUS DARO IR NIEKINA TEISESAUGA


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...