2010 Lapkričio 08

Pensinis amžius

Galimybė anksčiau išeiti į pensiją nebus tik pedagogų privilegija

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad Vyriausybė neplanuoja daryti išimčių pedagogams dėl ankstesnio išėjimo į pensiją – pensijų reforma rengiama bendrai visoms profesijoms ir galimybė anksčiau išeiti į pensiją nebus tik pedagogų privilegija.

“Mes negalime išskirti atskirai vienos mokytojų grupės ir daryti dėl jų kokius nors sprendimus nematydami visos bendros sistemos”, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė premjeras.

Pasitarime pristatyti vyriausybinės darbo grupės siūlymai dėl pedagogų ankstesnio išėjimo į pensiją.

“Darbo grupė apsvarstė įvairius variantus, bet esminis pasiūlymas yra toks, kad tai turėtų būti svarstoma ilgalaikės pensijų sistemos reformos kontekste (…) Ilgalaikiame kontekste mes turėsime rasti atsakymus ir dėl profesinių pensijų, nes ne vien mokytojai yra tokia profesinė grupė – ir šiuo metu kai kurios iš jų gauna šiek tiek kitokiomis sąlygomis pensijas”, – dėstė A.Kubilius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas savo ruožtu sakė, kad bendra pensijų sistemos reformos įgyvendinimo pradžia galėtų būti 2012-ieji.

Specialios darbo grupės vadovas, Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Giedrius Kazakevičius BNS teigė, kad vienas iš realiausių variantų pedagogams anksčiau išeiti į pensiją būtų profesinės pensijos įvedimas – anksčiau iš darbo pasitraukiantiems pensija galėtų būti mokama iš mokinio krepšelio lėšų.

Darbo grupės nuomone, išankstinės pensijos dydis, skiriant ją iš mokinio krepšelio lėšų, turėtų būti pačių pedagogų susitarimo reikalas.

Vyriausybės atstovo teigimu, ateityje Vyriausybei pasirinkus profesinės pensijos alternatyvą, tokia galimybė turėtų būti numatoma ne tik pedagogams, bet visų profesijų atstovams.

Balandžio pabaigoje Seimas nutarė svarstyti galimybę leisti mokytojams į pensiją išeiti nuo 55 metų. Anksčiau į pensiją išeiti galėtų mokytojai, turintys ne mažiau kaip 30 metų pedagogo darbo stažą.

Tuomet Vyriausybė rekomendavo Seimui stabdyti pataisų svarstymą, kol premjero sukurta darbo grupė pateiks savo pasiūlymus ir Vyriausybė pateiks reikalingas pataisas modelio įgyvendinimui.

Šiuo metu moterys Lietuvoje į pensiją išeina sulaukusios 60 metų, vyrai – 62,5 metų. Valdžia svarsto galimybę pensinį amžių ilginti, tačiau sprendimas tikriausiai bus priimtas tik po savivaldybių tarybų rinkimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...