2011 Spalio 01

Galimas “airBaltic” bankrotas šiurpina latvius, bet ne itin jaudina lietuvius

veidas.lt


Latvijos nacionalinė skrydžių bendrovė “airBaltic” praėjusią savaitę kriepėsi į teismą prašydama teisinės apsaugos.

Kol kas “airBaltic” skrydžius vykdo, tačiau jos akcininkai iš anksto atsiprašė keleivių už galinčius kilti nepatogumus dėl atšauktų skrydžių. Pastarieji įvykiai dar labiau sustiprino įtarimus, kad “airBaltic”, kurios viduje įsivyravo visiškas chaosas, priartėjo prie bankroto slenksčio.
Tuo tarpu didžiausio Baltijos šalyse tarptautinio Rygos oro uosto vadovybė prognozuoja, kad “airBaltic” bankroto atveju jie netektų didžiosios dalies tranzitinių keleivių: bendras keleivių srautas oro uoste gali sumažėti maždaug perpus – iki dviejų milijonų per metus. Tiesa, kaip “Veidui” teigė Rygos oro uosto valdybos pirmininkas Arnis Luhse, dalį “airBaltic” vykdytų tiesioginių skrydžių krypčių perimtų kitos aviakompanijos, o tai turėtų padėti susigrąžinti apie milijoną keleivių. Prognozuojama, kad tam prireiktų nuo pusmečio iki metų. Taigi “airBaltic” bankrotas turėtų itin neigiamos įtakos Rygos oro uostui.
Tuo tarpu Vilniaus oro uoste “airBaltic” šiuo metu užima tik mažiau nei 12 proc. keleivių skraidinimo rinkos, tad žinios apie neramumus šioje bendrovėje jo vadovų pernelyg nejaudina. “Vienos aviakompanijos pasitraukimas ar sprendimas mažinti skrydžių nepadarytų didelės įtakos, nes poreikį patenkintų kitos kompanijos”, – teigė komercijos departamento direktorius Simonas Bartkus. Jis pridūrė, kad “airBaltic” skrydžių srautą į Taliną gali sėkmingai perimti “Estonian Air”, o štai Rygos kryptis yra tranzitinė, tad tranzitas gali būti nukreiptas į Kopenhagą, Frankfurtą, Helsinkį, Prahą, Varšuvą ir kt.
Pasak Susisiekimo ministerijos atstovo Martyno Čerkausko, jei  “airBaltic” nutrauktų veiklą, daugiausiai rūpesčių kiltų bilietus įsigijusiems keleiviams, nes žlugtų kelionės planai. Kadangi tai užsienio kompanija, Lietuvos institucijos už jos veiksmus atsakyti negali.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...