2011 Birželio 03

Gaisras Rusijos šaudmenų saugykloje

veidas.lt

AFP

Rusijos centrinėje dalyje esančioje Udmurtijos respublikoje penktadienį kilus gaisrui didelėje šaudmenų saugykloje, praėjus 13 valandų sviediniai tebesproginėjo, o iš apylinkių evakuojami dešimtys tūkstančių gyventojų.

Rusijos naujienų agentūros citavo Udmurtijos sveikatos apsaugos ministrą Vladimirą Muzlovą, kuris sakė, jog du senyvo amžiaus žmonės, gyvenę netoli šio karinio objekto, mirė nuo širdies smūgio, kurį veikiausiai sukėlė dėl šio incidento patirtas stresas.

Reportažuose skelbiama, kad 45 žmonės buvo sužeisti per gaisrą ir sprogimus, kurie ketvirtadienio vakarą pradėjo griaudėti šaudmenų saugykloje netoli Iževsko miesto, esančio už maždaug 900 kilometrų į Rytus nuo Maskvos.

Pranešama, kad iš šaudmenų saugyklos apylinkių evakuoti beveik 30 tūkst. gyventojų.

Sprogimų sukeltos smūginės bangos išdaužė kai kurių net už 10 kilometrų esančių pastatų langus. Vaizdo reportažuose buvo matoma, kaip po vienos galingos detonacijos į dangų pakilo atominio sprogimo debesį primenantis “grybas”, o degantys šaudmenys skraidė tarsi fejerverkai.

Šio incidento priežastis kol kas nenustatyta.

Pareigūnai informavo, kad šio gaisro malšinti buvo pasiųsti 200 ugniagesių, 30 ugniagesių automobilių, trys traukiniai ir du lėktuvai.

Rusijos gynybos viceministras Dmitrijus Bulgakovas sakė valstybinei naujienų agentūrai ITAR-TASS, kad šioje saugykloje, be kitų šaudmenų, laikomas nedidelis kiekis raketinės artilerijos sviedinių, tačiau jiems sprogimas esą negresia.

Naujienų agentūros “RIA Novosti” duomenimis, šiame kariniame komplekse saugoma apie 10 tūkst. tonų sprogmenų, kurių bendra galia prilygsta apie 58 tūkst. tonų trotilo. Palyginimui, per Antrąjį pasaulinį karą ant Japonijos miestų Hirošimos ir Nagasakio numestų bombų galia prilygo 35 tūkst. tonų trotilo.

Rusijos valstybinė naftos bendrovė “Transneft” paskelbė, kad penktadienį po vidurnakčio nutrūko naftos tiekimas netoli užsiliepsnojusios šaudmenų saugyklos einančius vamzdynu, kuriuo kasdien perpumpuojama apie 161 tūkst. barelių naftos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...