2013 Gegužės 18

Gabiausi abiturientai renkasi studijuoti medicinos mokslus

veidas.lt


Geriausiai gimnazijas baigę abiturientai, vadinamieji šimtukininkai, praėjusiais metais dažniausiai rinkosi su medicina susijusias studijas: gydomosios medicinos, odontologijos, genetikos, medicininės ir veterinarinės genetikos, farmacijos, biochemijos, bioinformatikos, taikomosios chemijos, bioinžinerijos. Tai parodė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro “Mosta” atlikta analizė.
Daugiausiai šimtukininkų pritraukė Vilniaus universitetas – 374, Lietuvos sveikatos mokslų – 90, Kauno technologijos – 48, ISM – 38, Vilniaus Gedimino technikos – 34, Vytauto Didžiojo – 30, Mykolo Romerio universitetas ir Vilniaus dailės akademija – po dešimt, Klaipėdos universitetas – 9.
Iš viso pernai bent po vieną šimtuką gavo net 767 abiturientai. Net 652 pernai mokyklas aukščiausiais pažymiais baigę moksleiviai, pasak “Mosta” direktorės Jurgitos Petrauskienės, rinkosi studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Iš jų 533 įstojo į valstybės finansuojamas vietas, 24 – į valstybės nefinansuojamas vietas, o dar 36 gavo valstybės mokamas studijų stipendijas.
Dar 64 šimtukininkai pernai įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas po vienų metų pertraukos – mat apie dešimtadalį gabiausių moksleivių tradiciškai neskubėjo stoti, o vienus metus po mokyklos baigimo buvo išvykę savanoriauti arba tiesiog pakeliauti po pasaulį ir pasisemti patirties. Beje, net septyniolika šimtukininkų pernai pasirinko studijas Lietuvos kolegijose.
Po keturis šimtukus pernai gavo keturi moksleiviai: iš Jurbarko A.Giedraičio-Giedriaus, Kauno jėzuitų, Marijampolės marijonų gimnazijos bei Vilniaus licėjaus. Po tris šimtukus gavo penki KTU gimnazijos abiturientai, keturi – Vilniaus licėjaus, trys Panevėžio J.Balčikonio ir du – Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos abiturientai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. puiku puiku rašo:

    Baigiau med faka VU ir niekada nesigaileciau, nors studijos buvo tikras pragaras, BET esu apsupta bent jau darbe tarp gabiu, inteligentisku profesionalu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...