2010 Rugpjūčio 19

Mantas Adomėnas

G. Steponavičius neskuba skirti 2,5 mln. litų DPI

veidas.lt

Demokratinės politikos institutas (DPI) gali negauti Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų, jei paaiškės, kad jo steigėjas Seimo narys Mantas Adomėnas supainiojo interesus.

Tai dienraščiui “Vilniaus diena” patvirtino švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Ministras kol kas nepasirašė įsakymo DPI skirti 2,5 mln. litų aukštosioms mokykloms reitinguoti ir laukia visų išvadų dėl parlamentaro M.Adomėno veiklos.

“Sprendimas bus priimtas tuomet, kai bus baigti svarstymai ir pateiktos išvados dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto”, – sakė G.Steponavičius.

Politikas nesiėmė prognozuoti, kas nutiks, jeigu bus nustatyta, kad M.Adomėnas, dirbdamas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete bei DPI valdyboje, supainiojo interesus.

Tikėtina, kad ministerija gali skelbti naują konkursą ir ieškoti kito aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrėjo, tačiau, pasak G.Steponavičiaus, kol kas tokia galimybė nedidelė, mat Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nutarė nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl M.Adomėno veiklos.

“STT išvados paneigia įvairius svarstymus ir spekuliacijas apie galimas korupcines veikas. Lauksime kitų institucijų išvadų”, – teigė ministras.

M.Adomėnas, kaip teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktose išvadose, iki šių metų balandžio 30 dienos ėjo DPI valdybos nario pareigas. Seimo narys anksčiau yra sakęs, kad neva sustabdė savo įgaliojimus tapęs parlamentaru, o balandį DPI apskritai panaikino prezidento instituciją.

Pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi STT, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba vis dėlto nusprendė nepradėti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...