2010 Balandžio 13

Vandalizmas

G. Navaitis siūlo kapinių vandalus bausti smarkiau

veidas.lt

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gediminas Navaitis įregistravo baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti švelniausių bausmių kapinių vandalams.

Per pastaruosius kelerius metus (nuo 2007 m. iki 2010 m. I ketvirčio) užregistruoti 223 atvejai dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo. Labai dažnai nuo vandalų siautėjimo kapinėse nukenčia ne vienas, o dešimtys kapų. Šie skaičiai reiškia apie porą tūkstančių paniekintų amžino poilsio vietų, dešimtis tūkstančių žmonių, kurių skausmą dėl išėjusių artimųjų sustiprino pasityčiojimas iš brangaus žmogaus kapo. Tokios „pramogos“ – tai ir nemenki materialiniai nuostoliai, nes kapo sutvarkymas ar restauravimas reikalauja didelių finansinių išlaidų. Todėl vandalų siautėjimai kapinėse turi baigtis.

„Dabartinės bausmės už šį nusikaltimą nėra adekvačios ir teisingos. Rūpestis gyvaisiais – tai ir pagarba mirusiems. Gindami mirusiųjų ramybę – giname esmines mūsų visuomenės vertybes“, – teigia G. Navaitis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...