2011 Birželio 21

G. Nausėda: MMA galėtų būti mažesnė vyresniems

veidas.lt

BFL

Valdantiesiems nesutariant dėl minimalaus atlyginimo didinimo, SEB banko prezidento patarėjas dr. Gitanas Nausėda mano, kad priešpensinio amžiaus žmonėms galėtų būti taikomas mažesnis minimalus mėnesinis atlyginimas.

G. Nausėda sakė, kad MMA didinimo klausimas tapo valdžios žaidimo instrumentu artėjant Seimo rinkimams.

SEB banko eksperto vertinimu, idėja diferencijuoti MMA nebloga, tik nerimą kelia jos administravimas.

“Vienintelis diferencijavimas, kuris man atrodytų logiškas, pagerintų jauno žmogaus pateikimą į darbo rinką, būtų diferencijavimas pagal amžių, nustatant mažesnę minimalią mėnesio algą arba tiksliau nedidinant jos. (…) Jeigu Lietuvoje pensinis amžius kažkada bus 65 metai, kas žino, ar kada nors nebus prasmės diskutuoti apie tai, kad minimali mėnesinė alga galėtų būti mažesnė vyresnio amžiaus žmonėms, siekiant pagerinti galimybes išlikti darbo rinkoje ir sėkmingai joje konkuruoti”, – pristatydamas tradicinį SEB banko ketvirčio leidinį “Lietuvos makroekonomikos apžvalga” sakė ekonomistas.

Vėliau žurnalistams G. Nausėda teigė manąs, kad MMA diferencijavimas būtų prasmingas ne tiktai pagal darbuotojo amžių. Jo vertinimu, jauniems, pirmą kartą darbo rinkoje pasirodantiems žmonėms sunku įsitvirtinti.

“MMA diferencijavimas iš priešingos pusės, tai yra vyresnio amžiaus žmonėms, teoriškai taip pat pagerintų jų šansus konkuruoti rinkoje, ypač su vidutinio amžiaus darbuotojais, ir galbūt leistų išsaugoti darbo vietą net tada, kai darbdavys gal kitomis sąlygomis jau būtų pasirengęs žmogų atleisti. Manyčiau, šiandien dar apskritai yra per anksti kalbėti, kadangi pensinį amžių ilginti numatėme labai laipsniškai. Tai daugiau prasmės apie tai būtų šnekėti tada, kai pasieksime nustatytąjį pensinį amžių ir kai tai gali tapti aktualesne problema, pagyvenę žmonės gali nesugebėti lygiavertiškai konkuruoti su pačio geriausio, darbingiausio amžiaus žmonėmis, nors niekas nepaneigs, ypač protinio darbo sferoje, patirtis, įgyta kvalifikacija kartais yra pagyvenusio žmogaus privalumas”, – argumentus dėstė G. Nausėda.

Finansų eksperto vertinimu, jaunimui mažinti MMA nebūtina. Didinant MMA jaunimui jis galėtų būti paliekamas toks pats. Tai esą būtų galima padaryti jau nuo kitų metų.

ELTA primena, kad Seimui nepritarus siūlymui nuo liepos didinti minimalią mėnesinę algą (MMA), ją siūloma didinti nuo rugsėjo 1 d.

Tai numatantį rezoliucijos projektą “Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo” Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Šiuo metu MMA yra 800 litų neatskaičius mokesčių, arba 670 litų su mokesčiais, moterys į pensiją išeina 60 m., o vyrai – 62,5 metų.

Pensinis amžius laipsniškai bus pradėtas didinti 2012 m. Moterims prie pensinio amžiaus kasmet bus pridedami 4, o vyrams – 2 mėnesiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...