2011 Vasario 07

Politika

G.Miškinis neigia kaltinimus dėl “Achemos” protegavimo

veidas.lt

Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis neigia prokurorų jam pateiktus kaltinimus dėl galimo Jonavos azotinių trąšų gamyklos “Achema” protegavimo, 2008 metais kartu su valstybe steigiant suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonę Gamtinių dujų terminalas.

Ūkio ministras Dainius Kreivys praėjusį penktadienį pareikalavo, kad G.Miškinis paaiškintų aplinkybes dėl kaltinimų, kuriame minima ir jo pavardė.

“Jokios įtakos tiems procesams aš neturėjau, todėl atmečiau man pateiktus prokurorų kaltinimus, su jais nesutinku ir apie tai raštu parašiau prokuratūrai. Tačiau su prokuroru iki šiol nebuvau susitikęs, tik prokuratūroje pasirašiau, kai man buvo įteiktas raštas dėl pateiktų kaltinimų”, – BNS sakė G.Miškinis.

Jis sakė šią savaitę parašysiantis paaiškinimą ir ūkio ministrui, su kuriuo apie tai jau kalbėjosi, tačiau ministras pareikalavo raštiško paaiškinimo.

G.Miškinis yra pelnęs geriausio 2009 metų valstybės tarnautojo titulą – juos kasmet renka savaitraštis “Veidas”.

Pasak žiniasklaidos, buvęs ministerijos valstybės sekretorius G.Miškinis, buvęs jos sekretorius Anicetas Ignotas ir buvusi ministerijos Teisės ir viešųjų pirkimų departamento vadovė N.Pažūsienė kaltinami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, kai kartu su Bronislovo Lubio valdoma “Achema” buvo steigiamas gamtinių dujų terminalas.

Ikiteisminį tyrimą atlikusi Vilniaus apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba nustatė, kad buvę valdininkai steigiant terminalo valdymo įmonę protegavo B.Lubio valdomą koncerną “Achema”.

Pasak jo, A.Ignotui, N.Pažūsienei ir G.Miškiniui pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, kai dėl to didelės neturtinės žalos patyrė valstybė. Teigiama, kad valdininkai pažemino valstybės tarnautojo vardą bei ministerijos prestižą.

Porkurorai ikiteisminio tyrimo medžiagą perdavė Vilniaus antrajam apylinkės teismui, kuriame bylos nagrinėjimas numatytas vasario 17 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2008 metų lapkritį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo tarnyba, Ūkio ministerijai ir “Achemos grupės” valdomai Jonavos trąšų bendrovei “Achema” 2008-ųjų rudenį steigiant suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonę Gamtinių dujų terminalas.

80 proc. įmonės akcijų valdė valstybė, 20 proc. – B.Lubio kontroliuojamo koncerno “Achemos grupė” įmonė “Achema”.

2009 metų pabaigoje jau kita – Andriaus Kubiliaus Vyriausybė likvidavo įmonę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...