2014 Liepos 13

Futbolo šventė Brazilijoje: nuo įvarčių lietaus iki įkandimų varžovams

veidas.lt


Rekordinis skaičius įvarčių ir atkaklios kovos aikštėje, stulbinantys žiūrimumo rodikliai visame pasaulyje bei žiniasklaidą it magnetas traukiantys skandalai… Šį sekmadienį finišuosiančiam pasaulio futbolo čempionatui Brazilijoje netrūksta nei žadėtų spalvų, nei intrigų.

“Veidas” pateikia penkias priežastis, kodėl šių metų pirmenybės pretenduoja tapti vienomis geriausių per visą futbolo istoriją.

Atakuojančio futbolo triumfas
Šios planetos pirmenybės žavi futbolo aistruolius vadinamuoju atakuojančiu futbolu bei rezultatyvumu. Nors pastarojo dešimtmečio tendencijos – rezultato siekimu pagrįsto racionalumo ir pragmatiškumo įsigalėjimas prieš kūrybiškumą bei ryžtą – nemažą dalį aistruolių vertė sunerimti, Brazilijoje iki pusfinalių etapo buvo įmušti jau 159 įvarčiai: gerokai daugiau nei per visą turnyrą 2010-aisiais (145) ar 2006-aisiais (147).
Grupių etapas su 136 įvarčiais jau anksčiau tapo rezultatyviausias istorijoje, o įvarčių per mačą vidurkis, siekiantis 2,65, yra geriausias per pastaruosius kelis dešimtmečius. Be to, vis dar esama vilčių, kad šiųmetės pirmenybės taps rezultatyviausios istorijoje: kol kas daugiausiai įvarčių – 171 – buvo įmušta Prancūzijoje 1998 m.
“Žvelgiant į futbolo kokybę bei sukuriamą pramogą, tai vienas geriausių mano matytų čempionatų, – sakė garsus Prancūzijos treneris Gerard’as Houllier. – Tokiose rungtynėse, kaip Vokietija–Gana arba JAV–Belgija, atakų bangos ritosi nuo vartų iki vartų. Buvau maloniai nustebęs girdėdamas trenerius sakant, kad “jei jau atvykome čia, žaiskime tikrą futbolą, kad ir kas nutiktų”. O juk po kiekvienų pirmenybių darbo netenka apie pusę strategų.”
Ir pridūrė: “Futbolo kokybė gerėja kiekvienais metais. Jaučiama ispanų įtaka – šios šalies rinktinės ir klubo “Barcelona” žaidimas paskatino visus kilstelėti kokybės lygį bei tempą. Todėl nenuostabu matyti daugelį rinktinių žaidžiant su dviem ar net trimis puolėjais, nors Europoje kurį laiką buvo išpopuliarėjusi vieno puolėjo sistema.”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...