2014 Birželio 11

Futbolo šaliai pasaulio čempionatas apkarto

veidas.lt


Egzotiškoji Brazilija kiekvienam pirmiausia asocijuojasi su spalvingais karnavalais ir futbolu. Todėl akivaizdu, kad šią savaitę prasidėsiantis pasaulio futbolo čempionatas turėjo tapti tikra fiesta šiuo sportu alsuojančiai Pietų Amerikos valstybei. Vis dėlto šį čempionatą brazilai pasitinka nelabai entuziastingai.

Ekonomikos sunkumai, socialinės problemos ir abejonės dėl ateities perspektyvų – su šiais iššūkiais šiandien susiduria į vadinamųjų augančių pasaulio galių penketą BRICS (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, Pietų Afrikos Respublika) patenkanti Brazilija.
“Žvelgdamas į skaičius, negalėčiau pasakyti nieko pozityvaus”, – teigia “Barclays” banko analitikas Bruno Rovai.

Ekonomikos ratas lėtėja
Brazilijos statistikos tarnybos duomenimis, per pirmuosius tris šių metų mėnesius šalies ekonomika augo vos 0,2 proc., o užsienio investicijų, itin svarbių besivystančios ekonomikos augimui, dydis susitraukė 2,1 proc.
Brazilijos centrinio banko atlikta ekonomistų apklausa parodė, kad BVP didėjimo prognozės taip pat ne itin džiugios: šiais metais jį didėsiant tikimasi 1,63 proc., o 2015-aisiais – 1,91 proc. Šie skaičiai kelia nerimą ne tik valstybės vadovams, bet ir investuotojams, nes, kitaip nei esant išsivysčiusiai ekonomikai, augančiose rinkose toks sulėtėjimas prognozuoja galimą ekonomikos susitraukimą ateityje.
2007 m., kai FIFA suteikė Brazilijai privilegiją rengti futbolo čempionatą, šalis mėgavosi neregėtu ekonominiu pakilimu: BVP augimas buvo 4,5 proc., o užsienio investuotojai tiesiog plūdo vykdyti milžiniškų projektų egzotiškoje valstybėje. “Financial Times” teigimu, prieš šešerius septynerius metus prasidėjęs investuotojų antplūdis lėmė tai, kad šiandien ketvirtadalį visos Brazilijos pramonės valdo užsienio kapitalas, palyginti su 6 proc. prieš penkerius metus.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...