2014 Rugpjūčio 18

Fotografijų parodoje – Lietuvos bardų veidai

veidas.lt

D. Kučio nuotr.

Pirmoji Lietuvos bardų paroda „Iš dainuojančių aktorių gyvenimo“ pristatyta penktadienį Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Ši unikali, Lietuvos bardų istorija alsuojanti paroda – vienas iš nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ renginių. Parodos autorius – Vytautas Daraškevičius – garsiausių Lietuvos bardų nuotraukas kaupė nuo 2001 metų.
Fotografas pasakoja, kad pirmą kartą bardus fotografuoti pradėjo visai netyčia: „Į vieną iš koncertų atėjau klausytis bardų muzikos, kadangi fotoaparatą visada turiu šalia, neatsispyriau pagundai fotografuoti“, – sako V. Daraškevičius.
Bardus fotografuoti, pajausti dainuojamosios poezijos autorių dvasią, gali tik bardų muziką mylintis žmogus. Būtent toks yra Vytautas Daraškevičius: „Su bardų muzika gyvenu nuo ankstyvos vaikystės. Vėliau, geologų ekspedicijose po Rusiją, bent vienas turėdavo gitarą…“, – apie tai, kaip dainuojamoji poezija jį lydi visą gyvenimą dalijasi fotomenininkas.
Vienas didžiausių sunkumų, organizuojant parodą – atrinkti nuotraukas.  „Iš didžiulio mano sukaupto bardų nuotraukų archyvo sunkiausia buvo sugalvoti principą, kaip ir kokias fotografijas pateikti“, – prisipažįsta fotomenininkas.  V. Daraškevičiui rengiant parodą, į pagalbą atėjo „Purpurinio vakaro“ viešųjų ryšių atstovas Juozas Žitkauskas. „Parodą išdėliojome chronologiškai, tam, kad atspindėtume laiko, istorijos tėkmę. Po nuotraukomis nepalikome pavadinimų – tai mįslės žiūrovams“, – apie parodos koncepciją pasakoja J. Žitkauskas.
Parodoje įamžintas lietuviškosios bardų muzikos pradininkas Vytautas Kernagis, ekspoziciją puošia ir garsūs šiandienos veidai – Saulius Mykolaitis, Andrius Kaniava, Algirdas Svidinskas ir kiti žymiausi bardų muzikos atlikėjai.
Bibliotekos direktorius Romas Kutka parodos atidaryme džiaugėsi, kad būtent Anykščių bibliotekoje ši paroda pristatyta pirmą kartą. Taip pat R. Kutka atidaryme spaudė ranką J. Žitkauskui ir pasižadėjo būti festivalio draugais, tol, kol gyvuos „Purpurinis vakaras“.   Jaukią atmosferą atidaryme savo dainomis sukūrė svečias iš grupės „Arbata“ – Andrius Zalieska.
Vos atidarius nuotraukų parodą, toje pačioje bibliotekos salėje, po valandos prasidėjo literatūros pavakarys „Valanda poezijos“. Dalyvauja poetas Rimvydas Stankevičius, Ramunė Brundzaitė, Vytautas Stankus. Renginyje dainas pagal M. Martinaičio, H. Radausko, K. Navako kūrybą atlieka Maksimas Ivanov ir Giedrė Smolskaitė.
Vakare Dainuvos slėnyje penktadienio koncertas su Vidu Bareikiu, Domantu Razausku,  grupe „Arbata“ ir daug kitų Lietuvos bardų. Šeštadienį „Purpurinis vakaras“ pakvies į kino seansą su Mariumi Ivaškevičiumi. Finaliniame bardų koncerte sugrįžta legendiniai Lietuvos bardai, grupė „ADIOS“, kitoks Rolandas Kazlas, Andrius Kaniava su orkestru „Musė“, Gediminas Storpirštis ir dar eibė netikėtų, seniai Lietuvos scenose matytų atlikėjų.
Fotografijų paroda „Iš dainuojančių aktorių gyvenimo“ veiks Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekoje visą mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...