2014 Balandžio 06

“Formulė 1″: Bahreino etapo anonsas

veidas.lt

AFP

Praėjus vos savaitei po Malaizijos GP, F-1 pilotai sekmadienį vėl stos į startą. Šiais metais Bahreine bus surengtos dešimtos lenktynės.

Sakhiro trasa varžybų kalendoriuje debiutavo 2004 m., tačiau 2011 m. lenktynės neįvyko dėl politinių neramumų šioje šalyje. Tačiau vėlesniais metais varžybos čia buvo atnaujintos ir šiais metais organizatoriai švęs 10-tąjį jubiliejų. Lenktynės sekmadienį bus surengtos vakare prie dirbtinio apšvietimo.

Maždaug prieš mėnesį komandos Bahreine surengė bandymus, todėl visi šioje trasoje turi naujų taktinių sumanymų, todėl šis savaitgalis turėtų būti labai įdomus ir atsakyti į klausimus, kas geriausiai pasirengęs lenktynėms.

Kalbant apie Bahreino etapą, visas diskusijas ekspertai skirsto į dvi dalis – sportinę ir politinę. Dar nepamirštas incidentas su „Force India“ mechanikais 2012 m., kai šalia jų sprogo „Molotovo kokteilis“. Išsigandę mechanikai net norėjo išvažiuoti iš Bahreino. Vietos valdžia griebėsi gal būt ir per daug radikalių priemonių: trasos perimetrą apjuosė spygliuota viela, aplinkiniai kaimai buvo užblokuoti. Žiūrovams nebuvo malonu žiūrėti į tankus ir ginkluotus pareigūnus.

Kita vertus, specialistai giria organizatorius už tai, kad jie, rengdami trasą, labai greitai suprato F-1 esmę, būtent tai, ko reikia šiuolaikiniams F-1 čempionatams. Jau pirmaisiais varžybų Sakhire metais visi faktoriai buvo sukoncentruoti į visumą, todėl varžybos čia išeidavo įdomios ir įtemptos.

F-1 ekspertas Jamesas Allenas išskiria tik 2010 m. etapą Bahreine, kai buvo pasiūlyta nauja trasos sekcija, tačiau organizatoriai suprato, kad bandymas nesėkmingas ir naujos idėjos atsisakė.

Apskritai, F-1 organizatoriai Artimuosiuose Rytuose turi ilgalaikių ambicijų. Ypač džiugu tai, kad tiek Bahreino, tiek Abu Dabio etapai yra visokeriopai palaikomi vietinių vyriausybių, ko, pavyzdžiui, nepasakysi apie Turkijos ar Pietų Korėjos etapus.

f-1.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...