2011 Birželio 14

Finansuos reikalingas studijų programas

veidas.lt

BFL

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) antradienį pranešė parengusi studijų tikslinio finansavimo tvarkos projektą. Tokiu būdu būtų finansuojamos valstybei reikalingos, tačiau tarp geriausiųjų stojančiųjų nepopuliarios studijų programos, nesugebančios pritraukti studentų krepšelių konkurso sąlygomis. Šiuo metu tikslinis finansavimas taikomas tik menų studijoms.

Tikslinio finansavimo tvarkos projekte siūloma, kad norinčios gauti tikslines studijų vietas aukštosios mokyklos teiktų paraiškas dalyvauti konkurse. Paraiškas svarstytų Švietimo ir mokslo ministro sudaryta komisija, į kurią įeitų Aukštojo mokslo tarybos, darbdavių ir pramonės asociacijų, ministerijų atstovai.

Priimant sprendimus būtų atsižvelgiama į specialistų stygių, aukštosios mokyklos siūlomą studijų kokybę ir pastangas pritraukti studentus, taip pat darbdavių įsipareigojimus.

Studijų programos, kurioms būtų taikomas tikslinis finansavimas, gautų tam tikrą garantuotą valstybės finansuojamų vietų skaičių. Stojančiuosius per bendrąjį priėmimą atsirinktų pati aukštoji mokykla. Siekiant išlaikyti kokybės kartelę siūloma, kad priimamų į tikslines vietas pirmakursių konkursinis balas nebūtų daugiau kaip dviem balais žemesnis nei mažiausias gavusiojo studijų krepšelį toje pačioje krypčių grupėje.

Numatoma, kad tikslinis finansavimas konkrečiai studijų programai galėtų būti taikomas ne tik priimant studentus, bet ir jau studijuojančių už mokslą mokančių studentų studijų kainai kompensuoti ir jų studijoms tęsti.

Tikslinio studijų finansavimo tvarka rengiama atsižvelgiant į akademinės bendruomenės siūlymus.

Galimybė skirti biudžetinį finansavimą konkurso būdu konkrečioms studijų programoms atsižvelgiant į būtiniausius valstybės poreikius numatyta prieš dvejus metus priimtame Mokslo ir studijų įstatyme.

Birželio pabaigoje planuojama surengti apskritą stalą, kuriame tikslinio finansavimo tvarkos projektas, gauti pasiūlymai ir pastabos bus aptarti kartu su suinteresuotomis šalimis.

Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad pagrindinis valstybės finansavimas studijoms skiriamas studijų krepšelio principu – biudžeto lėšos keliauja į studijų programas, kurias pasirenka geriausieji stojantieji. Šiuo metu studentai ir studijų programos dėl valstybės finansavimo konkuruoja tarpusavyje universitetuose – trylikoje, o kolegijose – vienuolikoje studijų krypčių grupių.

Nuo 2010 metų tikslinio finansavimo būdu – per vadinamuosius grantus – skiriama dalis valstybės finansavimo menų studijoms, atsižvelgiant į menų studijų specifiką ir talentų išskirtinumą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...