2010 Lapkričio 23

Pinigai

Finansų ministrė tik 2012 metais žada pokyčių, savivaldybėms skirstant pajamų mokestį

veidas.lt

Vilniaus miesto vadovams skundžiantis, kad didelė sostinėje surenkamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis atiduodama kitoms savivaldybėms, finansų ministrė sutinka, kad mokestį reikėtų skirstyti teisingiau, bet pokyčius žada ne anksčiau kaip 2012 metais.

“Manau, kad kažkokių sprendimų reikės bendrai ieškoti, bet ką raginau ir Seimą – tai nedaryti kažkokių labai skubotų sprendimų. Reikia tiesiog sugalvoti, kaip teisingiau savivaldybėms tenkančią gyventojų pajamų mokesčio dalį paskirstyti tarp savivaldybių”, – žurnalistams antradienį sakė Ingrida Šimonytė.

Vilniaus valdžia ne vieną kartą kėlė idėją, kad sostinei turėtų likti didesnė surenkamo pajamų mokesčio dalis.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas lapkritį nesutiko, kad į Vilniaus biudžetą būtų atskaitoma 60 proc. mieste surenkamo gyventojų pajamų mokesčio. Dabar ši dalis sudaro 40 procentų.

I.Šimonytė tuomet sakė, kad limito Vilniui padidinimas valstybės biudžetui “kainuotų” 150 mln. litų.

Vilniaus savivaldybė teigia, kad beveik pusė mieste surenkamo pajamų mokesčio išdalijama kitoms savivaldybėms, kuriose yra registruoti Vilniuje dirbantys mokesčių mokėtojai.

Vilniaus meras Vilnius Navickas antradienį spaudos konferencijoje siūlė du problemos sprendimo variantus – kad 2011 metų biudžete miestui tenkanti mokesčio dalis didėtų iki 80 proc., arba miestui atitektų ne mažiau kaip 40 proc. mokesčio, surinkto mieste, o kitoms savivaldybėms lėšos galėtų būti pervestos iš 60 proc. dalies, tenkančios perskirstymui.

“Vilniaus norai yra labai įvairūs tuo klausimu – ir 80 proc., ir 60 proc., visokių čia tų iniciatyvų buvo. Manau, kad trumpojo laikotarpio sprendimas galėtų būti toks, kaip pasiūlė Vyriausybė – tai yra padidinti Vilniui skolinimosi limitą ir leisti perfinansuoti skolas, kurios jau yra šiandien. O 2012 metams, manau, kad kartu su kitomis savivaldybėmis reikia iš tikrųjų ieškoti sprendimų, nes tikrai iš skaičių matyti, kad gyvenamosios vietos deklaravimas veikia ne taip, kaip turėtų veikti”, – sakė I.Šimonytė.

Pasak ministrės, dabartinės Vilniaus finansinės problemos susikaupė ne per vieną kadenciją.

Vilnius yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriam numatoma skirti 40 proc. čia surenkamo GPM. Kaunas gauna 94 proc., Klaipėda – 86 proc., Panevėžys – 100 proc., Šiauliai – 100 proc. surenkamo mokesčio.

2011-ais metais Vilniaus mieste planuojama surinkti apie 1,5 mlrd. litų gyventojų pajamų mokesčio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...