2011 Birželio 24

Finansine drausme turi pasirūpinti pati šalis

veidas.lt

BFL

Europos Vadovų Taryba (EVT) penktadienį pritarė Europos stabilumo mechanizmui, patvirtino Europos Komisijos rekomendacijas Europos Sąjungos (ES) narėms, apsisprendė dėl paramos Graikijai ir aptarė migracijos reguliavimo priemones Šengeno erdvėje.

EVT posėdyje dalyvavusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, patvirtintos Europos Komisijos rekomendacijos Lietuvai yra naudingos, tačiau, pasak šalies vadovės, tai tik priminimas kuria kryptimi eiti, o kokiais būdais ir kokiomis priemonėmis stabilizuoti ekonomiką turime nuspręsti patys.

“Konkrečios priemonės, ypač mokesčių srityje, yra kiekvienos valstybės narės nacionalinė kompetencija. Todėl Vadovų tarybos patvirtintose rekomendacijose Lietuvai pasiūlymo įsivesti automobilio mokestį neliko”, – Prezidentūros pranešime cituojama prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Europa yra pasirengusi padėti Graikijai, tačiau šios šalies Vyriausybė turi kuo skubiau parengti veiksmingų reformų planą ir imtis ryžtingų veiksmų padėčiai šalyje sureguliuoti.

“Finansinė drausmė pirmiausiai svarbi pačiai šaliai. Graikija turi pradėti atsakingai tvarkyti savo finansus ir jai teikiamą pagalbą, nes skolas anksčiau ar vėliau reikės grąžinti, o jų našta guls ant visų Graikijos žmonių”, – sakė D.Grybauskaitė.

Ji pabrėžė, kad euro zona negali egzistuoti be finansinės disciplinos. Visos šalys turi vienodai laikytis taisyklių ir atsakingai vykdyti prisiimtus įsipareigojimus.

Svarstant migracijos klausimus Europos valstybių vadovai pabrėžė, jog laisvas asmenų judėjimas Šengeno erdvėje yra pamatinė ES laisvė ir vienas sėkmingiausių Europos intergracijos pasiekimų, todėl bet kokie jo suvaržymai turi būti taikomi tik griežtai ribotam laikotarpiui, kai kitos priemonės yra nebe veiksmingos.

Europos Taryba teigiamai įvertino Kroatijos pažangą derantis dėl įstojimo į ES ir pritarė, kad derybos turi būti baigtos iki šių metų birželio pabaigos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...