2012 Gruodžio 03

Filmas „Mes už… Lietuvą!“ išleidžiamas DVD formatu

veidas.lt


Geriausia lietuviška komedija, įkvėpimo šaltinis, odė antrajai Lietuvos religijai – taip šią vasarą kino ekranuose rodytą režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmą “Mes už… Lietuvą” apibūdino krepšinio fanai. Šią savaitę pirmasis filmas apie Lietuvos rinktinės užkulisius išleidžiamas DVD formatu.
Filmas „Mes už… Lietuvą!“ pasakoja apie Lietuvos rinktinės kelią Europos krepšinio čempionate Lietuvoje. Keli šimtai valandų unikalios filmuotos medžiagos sugulė į pramoginį pusantros valandos filmą. Filmo autoriai fiksavo visas Lietuvos rinktinės gyvenimo smulkmenas nuo 2010 m. bronzinio čempionato Turkijoje iki pat Europos krepšinio čempionato Lietuvoje pabaigos.
„Vasarą kino teatruose filmo daug kas pamatyti nespėjo. Dabar filmą bus galima žiūrėti namuose. Tėvai vaikus galės supažindinti su krepšinio užkulisiais, darbdaviai su trenerio K. Kemzūros pagalba įkvėpti darbuotojus, o Lietuvos rinktinės sirgaliai nesuks galvos, ko prašyti dovanų iš Kalėdų senelio“, – džiaugiasi filmo režisierius Andrius Lekavičius.
Filme rodomi nesurežisuoti kadrai iš rūbinės, atviri krepšininkų pokalbiai apie nematomą rinktinės pusę, sirgalius ir mylimiausią darbą – krepšinį. Patys rinktinės žaidėjai po filmo premjeros džiaugėsi, kad jų darbas ir kasdienybė buvo profesionaliai įamžinti.
„Filme mačiau vieningą komandą. Tokia ji yra ir bus. Mes – ne aktoriai, niekas prieš kameras nevaidino. Todėl realybė nuo filmo nesiskiria“, – sakė rinktinės kapitonas Robertas Javtokas.
„Mes už… Lietuvą!“ kūrėjai tikisi, kad filmas atsidurs kiekvieno save gerbiančio rinktinės sirgaliaus lentynoje. Filmo kūrybinė grupė taip pat tiki žiūrovų sąmoningumu ir viliasi palaikymo lietuviškam kinui – tikėdamiesi, kad filmas nebus platinama „Torrent“ tinklais ar kitais „piratiniais“ būdais.
„Mes už… Lietuvą!“ DVD išleidžiamas lietuvių kalba su angliškais titrais, disko kaina – 19,99 Lt.
Filmą sukūrė „Audiovizualinio meno centras“, bendradarbiaudamas su Lietuvos krepšinio federacija ir Kauno kino studija.

Apie filmą „Mes už… Lietuvą!“:
Nuoroda: http://www.youtube.com/watch?v=hlppIbBWcDo

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...