2014 Gegužės 30

Filipinai – ir svajojantiems apie nuotykius, ir trokštantiems tingaus poilsio

veidas.lt


Egzotiškas atostogų rojus, kuriame pabėgęs nuo kasdienybės pasimėgausi unikalia gamta, pašėlusiais nuotykiais ir ramybės akimirkomis romantiškuose paplūdimiuose. Sveiki atvykę į Filipinus.

Iš lėktuvo skrydžio Filipinai atrodo tarsi tūkstančių smaragdo žalumo salų vėrinys, išskleistas aksominio mėlio jūroje. Kiekviena iš 7107 salų vilioja žmogaus nepaliesta gamta, kalnais, keisčiausių formų uolomis ar prisnūdusių ugnikalnių krateriais, povandeniniais koralų sodais ir egzotiškais kultūriniais miestų kontrastais, kai pasukęs už kampo akimirkai pasijunti atsidūręs ne Azijos, o Ispanijos istorinio miesto ar Amerikos didmiesčio gatvėje.
Filipinų salose tiek visko įdomaus, kad, rodos, per daug nemąstydamas besk pirštu ir keliauk ilsėtis į atsitiktinai pasirinktą atostogų rojaus kampelį, o jau nuvykęs į vietą atsirinksi, ko labiau trokšta širdis: tinginiauti, nardyti ar keliauti po džiungles.
Tačiau toks atsainumas būtų pati didžiausia turisto klaida. Pasak 26-erių metų keliautojos Vaidos Savickaitės, Filipinuose reikia labai atidžiai planuoti laiką ir skaičiuoti atstumus, mat kelionės iš vieno miesto iki kito ar iš vienos salos į kitą užtrunka gerokai ilgiau, nei galima įsivaizduoti.
Todėl keliautojams prieš braižant kelionių maršrutą ir sudarinėjant lankytinų vietų sąrašą verta pasiskaityti anksčiau keliavusių turistų pasakojimus apie Filipinų transportą. Ir nusiteikti, kad Filipinuose nuvažiuoti iš taško A į tašką B reikia dvigubai ar trigubai daugiau laiko, nei įprasta Europoje, pavyzdžiui, 60 km nuvažiuojama per dvi valandas, 100 km – per keturias penkias ir panašiai. Verta paminėti, kad net sostinėje Maniloje nėra centrinės autobusų stoties (kiekviena autobusų kompanija turi savo išvykimo punktus), o ką jau kalbėti apie tikslius transporto grafikus. Svarbu žinoti, kad taupant laiką geriau vengti viešojo transporto ir rinktis turistinius autobusus, – taip keliautojas, sumokėjęs vienu kitu litu daugiau, kelią sutrumpins viena ar keliomis valandomis.
Paprastai tarp salų patogiausia keliauti keltais, tačiau vietinių kelionių agentūrų ar informacinių centrų darbuotojų patikinimais apie kelionės trukmę labai pasikliauti neverta – paprastai keltai keliauja ilgiau, nei teigiama. Atrodytų, skristi lėktuvu – greičiau ir patogiau, bet nevertėtų pamiršti, jog Filipinų avialinijos tokios nesaugios, kad Europa net atsisakė įsileisti jų lėktuvus į savo oro uostus. Todėl nieko keista, kad net solidūs vyrai prieš skrydį žegnojasi ir sukalba ne vieną maldą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą
kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Nomeda Nomeda rašo:

    Turbūt vienas gražiausių pasaulio kampelių yra Filipinai. Norėčiau ten dar ne kartą sugrįžti. Tai taip skiriasi nuo Europos ir tas kontrastas padaro didžiausią įspūdį. Siūlau kelionių į Filipinus pasižvalgyti čia http://www.lehko.lt/salys/kelione_i_filipinus/pazintines_keliones_i_filipinus/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...