2012 Gruodžio 14

Fantazijos labirintais su grupe „MuseIQ“

veidas.lt

Šv. Kotrynos bažnyčioje vykstantys koncertai buria aukščiausio lygio pripažintus menininkus ir jų gerbėjus. Tačiau vietos netrūksta ir eksperimentinei muzikai bei naujiems, perspektyviems atlikėjams – gruodžio 15-ąją čia koncertuos Beissoul (tikrasis vardas Artūras Žabas), Innomine (Rolandas Venckis) ir Einius.

Šias tris jaunas, energingas, itin kūrybingas personas suvienijo lietuviškas elektroninės muzikos projektas „MuseIQ“, kurio kiekvienas kūrinys, pažymėtas kokybės ženklu, verčia suklusti ir tarsi pats rašo savo sėkmės istoriją.

Grupės „MuseIQ“ pagrindinis vokalistas Beissoul dėl netradicinio, afroamerikietiško balso skambesio dažnai lyginamas su juodaodžiais SOUL ir R&B muzikos atlikėjais. Baigęs aktorinio meistriškumo studijas Muzikos ir teatro akademijoje, savo kūrybines muzikines jėgas jis bandė įvairiausiuose žanruose bei gludino unikalaus balso tembrą grupėse „Big City Boys“, „Mental Aim“. Ryškus, impozantiškos išvaizdos Bessoul neseniai susilaukė didžiulio dėmesio nacionalinės „Eurovizijos 2013“ atrankoje. Jo atlikta daina „Why“ (žodžius ir muziką sukūrė InLite), puikiai įvertinta komisijos ir žiūrovų palaikymo, yra solidi paraiška konkurentams. Beje, tai pirmas kartas, kai dainininkas ir kūrėjas atliko kito autoriaus dainą.

Koncerte Beissoul pasirodys su bendraminčiais, dainų kūrėjais bei prodiuseriais Innomine ir Einiumi. Praeitą vasarą susikūrusi jų grupė „MuseIQ“ atlieka electro, eksperimentinės elektronikos, pop, soul ir netgi dubstep muziką. Sunku ją įvardinti vienu muzikiniu stiliumi. Gal per anksti? Juolab kad šios vyriškos kompanijos kuriama muzikinė erdvė žada dar ne vieną naujovę. Patys atlikėjai savo muziką vadina „mąstančia muzika“ ir ją apibūdina kaip sielos muziką, kuri ilgai neduoda ramybės, verčia prisiminti, įsiklausyti, mąstyti ir suprasti. Svarbiausia, ambicingoji grupė savitu muzikos stiliumi ir dainų kokybe siekia nenusileisti pasaulinio lygio atlikėjams. Ir tai ne tušti žodžiai – ieškanti, energinga ir darbšti grupė jau dabar mezga muzikinius kontaktus įvairiose šalyse bei gauna įdomių pasiūlymų.

Koncerte grupės MuseIQ kūrybą klausytojai ne tik girdės, bet ir matys. Prie muzikantų trijulės prisidėjęs video vizualizacijų kūrėjas Vytautas Jašauskas trumpais vizualizuotais muzikiniais etiudais padeda geriau patirti kūrinius ir praplečia jų meninę vertę. Vytauto nuostabi pajauta vizualiniams dalykams ir aštrus žvilgsnis, dažnai paverčiantis paprastus dalykus įdomesniais nei jie atrodo realiame gyvenime, betarpiškai įtraukia į grupės kuriamus charakteringus, kupinus metaforų video klipus „Bout You“ („Apie tave“), „On the road“ („Kelyje“).

Profesionaliai ir kūrybiškai valdanti audiovizualinį meną bei turinti savitą muzikos filosofiją, grupė MuseIQ aktyviais koncertais, švytinčiom vizualizacijom ir būsimu albumu (jis tikrai bus) klausytojus žada skraidinti tolimiausiais fantazijos labirintais.

Grupės „MuseIQ“ – Beissoul, Innomine ir Einiaus – koncertas vyks gruodžio 15 dieną, 18 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius).

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...