2011 Rugpjūčio 08

Europos sklandymo čempionate – pats varžybų įkarštis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Visą savaitę Pociūnuose (Prienų raj.) vyksta XVI FAI Europos sklandymo čempionatas, kuriame sportininkai rungiasi 15 metrų, 18 metrų ir atvirosios klasės varžybose. Tai – jau ketvirtasis kartas, kai Lietuvai patikima surengti didžiausias Europos sklandymo varžybas. Čempionate dalyvauja 19 Europos valstybių atstovai ir vienas Pietų Afrikos Respublikos atstovas svečio teisėmis

Pagal patvirtintus pirmųjų keturių dienų rezultatus, 15 metrų klasėje geriausią rezultatą parodė prancūzas Christophe Ruch, 18 metrų klasėje pirmauja lenkas Karol Staryszak, o atvirojoje klasėje lyderis yra Petr Krejčirik iš Čekijos. Iš lietuvių kol kas geriausiai sekasi atvirojoje klasėje lenktyniaujančiam Gintarui Drevinskui, kuris po 4 pratimų yra aštuntas.

Pociūnuose savo titulus gina 2009 metų Europos planerių čempionai Louis Bouderlique (15m klasė, Prancūzija), Russell Cheetham (18m klasė) ir Peter Harvey (abu – Didžioji Britanija).

Čempionate plačiai atstovaujami Lietuvoje pagaminti sklandytuvai. Atviroje klasėje dalyvauja lietuviškos konstrukcijos LAK -20 dvivietis sklandytuvas, kurį pilotuoja Stasys Skalskis. 15 M klasėje Kęstutis Miliūnas skrenda su lietuviškuoju LAK-17a, 18 M klasėje Gintautas Butnoris pilotuoja LAK-17b ir rusas Vladimiras Kočkinas su LAK-17a, o PAR atstovas Mark Holliday taip pat skrenda su lietuvišku LAK-17b.

Pociūnų aerodrome pakilę sklandytojai Lietuvos ir Lenkijos padangėje rungsis iki rugpjūčio 13 dienos. Poilsio diena čempionate numatoma sekmadienį, birželio 7 dieną.

Iškilmingas čempionato uždarymas ir apdovanojimų įteikimas numatomas sekmadienį, rugpjūčio 14 d. Prienuose.

Visa informacija apie čempionatą skelbiama internetehttp://egc2011.pociunai.lt/
Sekti XVI FAI Europos sklandymo čempionato dalyvius „gyvai“ varžybu metu galima ir internete adresu
http://glider.tracking.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...