2010 Lapkričio 22

Politika

Europos Komisija tiki, kad Lietuva nepriims diskriminacinių sprendimų

veidas.lt

Seimui svarstant galimybę bausti už “viešą homoseksualių santykių propagavimą”, teisingumo eurokomisarė Viviane Reding pirmadienį sakė tikinti, kad Lietuva nepriims diskriminacinių sprendimų.

“Europos Sąjunga yra paremta vienodo požiūrio ir nediskriminavimo vertybėmis. Šios vertybės yra pagrindas visoms mūsų visuomenėms, taip pat, manau, ir šiai visuomenei”, – žurnalistams Vilniuje sakė V.Reding.

Paklausta apie Lietuvos parlamente svarstomas įstatymo pataisas, Europos Komisijos narė sakė tikinti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri buvo jos kolegė Europos Komisijoje, priims tinkamus sprendimus.

“Aš pasitikiu, kad Dalia priims teisingus sprendimus kartu su politikos sprendimų priėmėjais šioje šalyje, kad ši šalis užtikrintų pusiausvyrą, taip pat ir dėl teisių”, – per spaudos konferenciją sakė V.Reding.

Europos Komisija anksčiau patvirtino ketinanti analizuoti Lietuvos Seimo svarstomą įstatymo projektą, kuriuo siūloma numatyti bausmes už “homoseksualinių santykių viešą propagavimą”.

Lietuvos parlamentarai šį mėnesį per pirmąjį balsavimą nusprendė svarstyti nuostatą, kad “viešas homoseksualių santykių propagavimas užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų”. Už balsavo 31 Seimo narys, 21 susilaikė, o septyni buvo prieš. Įstatymui priimti reikalingi dar du balsavimai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...