2011 Lapkričio 05

Europos Komisija ryžtingiau kovos su naujais sintetiniais narkotikais

veidas.lt

narkomanai44

Spalio 25 d. Europos Komisija paskelbė nuodugniai peržiūrėsianti Europos Sąjungos kovos su narkotikais priemones. Įsigaliojus Lisabonos sutarčiai, Europos Sąjunga įgijo naujų įrankių narkotikų problemai spręsti. Per ateinančius mėnesius Europos Komisija parengs aiškesnes ir griežtesnes kovos su naujomis pavojingomis psichoaktyviosiomis medžiagomis – tiek pačiais narkotikais, tiek jų gamybai naudojamomis cheminėmis medžiagomis – ir jų prekyba gaires. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento bei kitų valstybių narių specialistai drauge su Europos Komisija dalyvaus šių gairių rengime.

Didžiausias dėmesys – naujiems sintetiniams narkotikams

Europos Komisijos žengtas žingsnis suteikia naują postūmį kovos su narkotikais politikai. Daugiausiai dėmesio griežtinant Europos Sąjungos kovos su narkotikais priemones bus skiriama naujoms psichoaktyviosiomis medžiagomis. 2010 m. ES nustatytas rekordinis tokių medžiagų skaičius – 41, palyginti su 24 2009 m. Pastarųjų vis dažniau galima nusipirkti internetu, todėl jos sparčiai išplito visoje Europoje, o prekyba tapo sunkiai kontroliuojama.

„Nauji sintetiniai narkotikai visoje Europoje plinta dar neregėtu greičiu. Be to, prekyba narkotikais tapo vienu svarbiausių tarpvalstybinių nusikaltimų Europos Sąjungoje, – sakė už teisingumą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. – Europa turi tvirčiau ir ryžtingiau spręsti narkotikų problemą. Todėl turime imtis suderintų ES veiksmų, įskaitant atgrasomąsias baudžiamąsias sankcijas, kad būtų sutrikdytas narkotikų tiekimas ir sumažėtų jų paklausa. Būtinos veiksmingos, spragų neturinčios taisyklės, kad visų pirma jaunimas neklimptų į pavojingų narkotikų, keliančių didžiausią grėsmę jų sveikatai ir gerovei, liūną.“

Europos Komisija nusiteikusi ryžtingai

Europos Komisijos pranešime teigiama, kad įsigaliojus Lisabonos sutarčiai Europa turi tvirčiau ir ryžtingiau spręsti narkotikų problemą. Lisabonos sutartyje prekyba narkotikais nurodyta kaip vienas iš „ypač sunkių nusikaltimų, turinčių tarpvalstybinį pobūdį“, todėl pateisinamas direktyvų, kuriomis nustatomos minimalios nusikalstamų veikų ir sankcijų apibrėžimo taisyklės, priėmimas.

Siekdama išspręsti grėsmingą narkotinių medžiagų plitimo problemą Europos Komisija skatina imtis ryžtingesnių Europos lygmens atsakomųjų veiksmų, įskaitant galiojančių ES teisės aktų sugriežtinimą bei naujų sukūrimą, veiksmingesnes prekiautojų narkotikais pajamų konfiskavimo taisykles, aktyvesnį tarptautinį bendradarbiavimą

Sprendžiant prekybos ir piktnaudžiavimo narkotikais problemą būtinas integruotas ir darnus požiūris, kurio laikantis būtų bendrai formuojama visuomenės sveikatos, socialinė ir švietimo politika, taip pat užtikrinamas teisėsaugos institucijų ir tarptautinis bendradarbiavimas.

Papildoma informacija:

Naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, nauji sintetiniai narkotikai, kurie gali būti tokie pat pavojingi kaip uždraustos medžiagos, labai populiarūs tarp jaunimo – jų vartoję yra 5 proc. jaunų europiečių. Daugiausia jų Airijoje (16 proc.), Lenkijoje (9 proc.), Latvijoje (9 proc.), Jungtinėje Karalystėje (8 proc.) ir Liuksemburge (7 proc.). Lietuvoje naujus sintetinius narkotikus yra bandę 5 proc. jaunimo.

Remiantis apklausos rezultatais, visose 27 ES valstybėse narėse didžioji dauguma 15–24 metų jaunuolių pritaria tokių medžiagų uždraudimui.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...