2011 Gegužės 19

Europos Komisija ir toliau remia Lietuvą

veidas.lt

BFL

Europos Komisijos (EK) prezidentas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas) dar kartą pareiškė tvirtą EK paramą Lietuvai, įgyvendinant nuosavybės atskyrimą dujų sektoriuje. Premjeras Andrius Kubilius gavo oficialų EK vadovo laišką, pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

“Galite būti tikri, kad EK ir toliau rems procesus, susijusius su Lietuvos pozicija, įgyvendinant trečiojo energetikos paketo reikalavimus”, – rašoma J. M. Barroso laiške.

EK vadovas taip pat patikino Lietuvos premjerą, kad EK narys Guentheris Oettingeris (Giunteris Otingeris), atsakingas už energetikos politiką, “visus vykstančius procesus seka labai atidžiai”.

“Mes žinome, kad ieškant abiem pusėms priimtinų sprendimų, įgyvendinant nuosavybės atskyrimo dujų sektoriuje klausimus, reikės visų susijusių šalių pastangų. Komisija ir toliau tvirtai rems Lietuvos pasirinktą kelią”, – teigė J. M. Barroso.

Seimas šią savaitę pradėjo svarstyti Gamtinių dujų įstatymo pataisas, į Lietuvos teisę perkeliančias trečiojo energetikos paketo nuostatas dėl dujų perdavimo sistemos operatorių nuosavybės atskyrimo. Vyriausybė teigia, kad pataisos yra labai svarbios, šaliai siekiant turėti alternatyvų dujų tiekimą bei atpiginti dujas bei šilumos energiją vartotojams.

Būsima dujų ūko pertvarka dujų ūkyje, atskiriant magistralinių, skirstomųjų vamzdynų valdymą bei dujų tiekimą, ypač piktinasi “Gazprom”, kuris yra vienintelis dujų tiekėjas Lietuvai ir valdo dalį bendrovės “Lietuvos dujos” akcijų, taip pat kitas įmonės akcininkas – Vokietijos koncernas “E. ON Ruhrgas”.

Lietuva nori perimti į savo rankas magistralinius vamzdynus, dabartiniams “Lietuvos dujų” akcininkams paliekant valdyti skirstomuosius tinklus ir dujų tiekimą. Tam būtų būtų įkurtos trys atskiros įmonės.

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad santykiai su “Gazprom” šiuo metu yra įtempti, nors abi pusės pradėjo derybas dėl Lietuvos reikalaujamos “teisingos” dujų kainos ir “Lietuvos dujų” pertvarkos.

Lietuva direktyvos nuostatas į šalies teisės aktus privalėjo perkelti iki kovo 3 dienos, o pačią pertvarką įgyvendinti iki kitų metų pavasario.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...