2010 Gruodžio 19

Europa

Europoje dėl gausaus sniego sutriko oro uostų darbas ir eismas keliuose

veidas.lt

Dėl gausaus sniego ir šalčio Europoje sekmadienį sutriko oro uostų darbas ir sulėtėjo eismas keliuose – buvo atšaukta daug skrydžių, o automobiliai slidinėjo apledėjusiose gatvėse.

Paryžių užklojo stora sniego marška – retenybė, kurią pastarosiomis šios neįprastai šaltos žiemos savaitėmis Prancūzijos sostinės gyventojai matė net kelis kartus. Paryžiaus Charles’io de Gaulle’io (Šarlio de Golio) oro uoste bent iki 16 val. vietos laiku buvo atidėta ketvirtadalis skrydžių.

Londono Hitrou oro uostas sekmadienį nepriima jokių atskrendančių ir išleidžia tik nedaugelį išskrendančių lėktuvų, nes dėl sniego ir ledo teko uždaryti kilimo ir tūpimo takus. Tačiau šis oro uostas planuoja vėl visu pajėgumu dirbti pirmadienį, sakoma jo interneto svetainėje paskelbtame pareiškime.

Tuneliuose, vedančiuose iš požeminės stoties į Hitrou terminalus, vyravo chaosas, nes oro uosto darbuotojai šimtams keliautojų nurodė grįžti ir skambinti savo oro bendrovėms dėl tolesnės informacijos.

Frankfurto oro uoste, kuris yra didžiausias Vokietijoje, sekmadienį buvo atšaukta ar atidėta daugiau kaip 500 iš planuotų 1 330-ies atvykimų ir išvykimų.

Nors patys kilimo ir tūpimo takai šiame oro uoste yra geros būklės, skrydžius sutrikdė problemos kituose Europos oro uostuose. Kai kurie keleiviai Frankfurte savo skrydžių laukia nuo penktadienio.

Amsterdamo Schipholio oro uosto atstovė Mirjam Snoerwang (Mirjam Snurvang) sakė, kad sniego valymo komandos nuvalė tris kilimo ir tūpimo takus, todėl lėktuvai ir atskrenda, ir išskrenda. Tačiau dėl problemų kituose Europos oro uostuose iki vėlyvo ryto buvo atšaukta maždaug 30 skrydžių.

Dėl atidėjimų ir atšaukimų šiame oro uoste praėjusią naktį ant sudedamų lovelių turėjo nakvoti maždaug 700 keleivių, pridūrė atstovė.

Airijoje šeštadienį iškrito daugiausiai per kelis pastaruosius dešimtmečius sniego, bet oro uostai Belfaste ir Dubline dirbo, nors jų interneto svetainėse ir perspėjama dėl atšaukimų bei vėlavimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...